فرش دست‌بافت اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان که منقش به نمادهای این استان بود با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"ظهر امروز در آیین پایانی نخستین اجلاسیه ملی 4 هزار شهید استان گلستان که با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و مسوولان لشکری و کشوری در نمایشگاه بین‌المللی گرگان برگزار شد از فرش باقته شده توسط هنرمندان گلستانی رونمایی شد.

در این فرش که به وسیله تیم متخصصی از دانشجویان و اساتید دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه کوثر و نظارت چندین هنرمند این استان بافته شده، منقش به نمادهای تاریخی و مذهبی استان گلستان، آرم اجلاسیه 4 هزار شهید استان، نقشه جغرافیایی استان گلستان و نمادهایی از ایثار و شهادت است.

این فرش که توسط اعضای ستاد برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان در 15 آذرماه و در دیدار به رهبر معظم انقلاب به ایشان اهدا شده بود در مراسم امروز رونمایی شد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای ستاد برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان از اهدای این فرش زیبا و دارای آثار متعدد هنری و معنوی به موزه آستان قدس رضوی خبر داده بودند.

فرش دست‌بافت اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان که امروز به صورت عمومی رونمایی شد به خواست رهبر معظم انقلاب به حرم مطهر امام رضا (ع) منتقل و در موزه آستان قدس رضوی مورد بازدید عموم قرار خواهد گرفت.

گفتنی است دقایقی پیش آئین پایانی اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان با سخنرانی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و مداحی صادق آهنگران برگزار و به پایان رسید.

آخرین برنامه اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان برگزاری مراسم قرائت دعای ندبه در شهرستان مینودشت در صبح فردا 26 آذرماه خواهد بود.

 نوشتن دیدگاه