نخستين اجلاسيه ملي 4 هزار شهيد استان گلستان صبح امروز با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي در گرگان آغاز شد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهاننخستين اجلاسيه ملي 4 هزار شهيد استان گلستان همچنين با حضور نماينده ولي‌فقيه در استان گلستان، استاندار گلستان، خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران، ائمه جمعه و جماعات و ديگر مسئولان استاني و کشوري در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان گلستان در گرگان آغاز شد.
هدف از برگزاري اين اجلاسيه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و آشنا کردن جامعه به ويژه نسل جوان با آرمان‌ها و ارزش‌هاي شهدا و تجليل از مقام شامخ آنان است.
برنامه‌هاي افتتاحيه نخستين اجلاسيه چهار هزار شهيد استان در 25 آبان ماه و در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد و اختتاميه اين برنامه‌ها نيز امروز 25 آذر برگزار مي‌شود.
رئيس مجلس شوراي اسلامي صبح امروز همچنين با حضور در  گلزار شهداي گرگان به مقام شامخ شهيدان اداي احترام کرد.
علي لاريجاني همچنين با حضور در مقبره آيت الله طاهري نماينده فقيد مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبري و قرائت فاتحه علو درجات را براي ايشان طلب کرد.
رئيس مجلس همچنين با قرائت فاتحه به روح حجت الاسلام و المسلمين قربانعلي قندهاري نماينده  فقيد مردم گرگان و آق قلا  در مجلس پنجم و ششم که در حادثه ياک 40 به ديار باقي شتافت درود فرستاد.
رئيس مجلس به منظور شرکت در اجلاسيه 4000 شهيد و حضور در جلسه شوراي اداري در سفري سه روزه به استان گلستان سفر کرد.
علي لاريجاني امروز همچنين در جلسه شوراي اداري شهرستان‌هاي غرب استان شامل بندرگز، کردکوي، ترکمن و گميشان و جمع منتخبين بخش کشاورزي، دامداري و صيادي که در شهرستان کردکوي برگزار مي شود، شرکت و سپس با آيت الله نورمفيدي نماينده ولي فقيه در گلستان ديدار مي‌کند.
ديدار با آيت الله ميبدي مدير حوزه علميه رضويه گرگان، حضور در گلزار شهداي گرگان و شرکت در اجلاسيه 4 هزار شهيد گلستان در محل دائمي نمايشگاه هاي استان در جاده گرگان – آق قلا ، از برنامه‌هاي روز دوم سفر رئيس مجلس شوراي اسلامي به گلستان است.
حضور در شهرستان‌هاي علي آبادکتول، آزادشهر و شرکت در جشن وحدت گنبدکاووس از ديگر برنامه‌هاي سفر لاريجاني در دومين روز خواهد بود.
حضور در جلسه شوراي اداري 4 شهرستان شرق استان در شهرستان کلاله، نشست با فعالان اقتصادي گلستان و شرکت در جلسه شوراي اداري استان در گرگان برنامه روز پاياني سفر رئيس مجلس شوراي اسلامي در گلستان است.نوشتن دیدگاه