فرماندار گالیکش گفت: مشکلات مالی و کاستی‌ها تنها مختص شهرداری‌ها نیست و با خلاقیت و استفاده از ظرفیت‌ها باید بر آن فائق آمد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"ما به نقل از نیلکوه، حسن خسروی در دیدار با اعضای شورای اسلامی و شهردار گالیکش ضمن قدردانی از انجام اقداماتی که تاکنون صورت گرفته مشکلات و موانع موجود را سراسری دانست و اظهار داشت: مشکلات مالی و کاستی‌ها تنها مختص شهرداری‌ها نیست، دولت هم با این مسائل و مشکلات دست‌به‌گریبان است اما همه دنبال خلاقیت و استفاده از ظرفیت‌ها هستند.

وی پارک جنگلی فارسیان را از ظرفیت‌های گردشگری خوب شهرستان یادکرد و افزود: گرچه بخشی از زیرساخت‌ها در آن ضعیف بوده و مشکلاتی در حوزه منابع طبیعی و راهداری به دلیل واقع‌شدن در بستر رودخانه و همچنین حریم راه وجود دارد اما با توجه به موقعیت خوب جغرافیایی و آب‌وهوایی باید در حد مقدور خودش در جهت خدمات رفاهی و تفریحی به مردم از آن استفاده کرد.

فرماندار گالیکش بابیان اینکه این خدمت نباید باعث ایجاد خسارت‌های دیگری در آینده شود، تصریح کرد: آن چیزی که باید به آن توجه کنیم کار کارشناسی شده و دقیق است و باید حتماً از شرایط سرمایه‌گذاری، درآمدزایی و حقوقی مطلع و به‌صورت کارشناسانه و تخصصی عمل کرد.

وی در خصوص جذب سرمایه‌گذار بابیان اینکه نگاه شهرداری باید سخاوتمندانه باشد، خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ای به‌پیش ببریم که از روی حساب‌وکتاب و به خیر و صلاح شهروندان و همچنین شهرداری باشد.

خسروی استفاده از ظرفیت و نیروهای شهرستانی را توصیه کرد و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، گفت: باید توجه اول ما به جوانان و علی‌الخصوص تحصیل‌کرده‌ها باشد.

وی ضمن تأکید بر لزوم ورود به موضوعات زیباسازی شهر و آباد کردن بافت‌های فرسوده شهر، بیان کرد: از فعالیت‌های فرهنگی و ظرفیت شهروندان هم در جهت آبادانی شهر و رضایتمندی مردم استفاده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر گالیکش نیز در ابتدای این نشست در خصوص مشکلات سرمایه‌گذاران و طرح‌های ارائه‌شده توسط آن‌ها برای تبدیل پارک جنگلی فارسیان به یک محل گردشگری و تفریحی مطالبی بیان کرد.

برات آشور فارسیانی تسطیح جهت طرح‌های ورزشی، ساحل سازی در ضلع جنوبی رودخانه و احداث هفت‌حوض به یاد 7 شهید 12 دی گالیکش ازجمله موارد پیش‌بینی‌شده در طرح‌های ارائه‌شده پارک جنگلی فارسیان نام برد.

شهردار گالیکش هم در ادامه با ابراز نارضایتی از وضعیت مالی و مشکلات پیش روی شهرداری به ارائه عملکرد و اقدامات انجام‌شده توسط شهرداری طی چند ماه اخیر پرداخت.

رمضان خسروی پروژه پارک جنگلی فارسیان را یکی از دغدغه‌های شهر عنوان کرد و افزود: طرح‌ها، نقشه‌برداری و رایزنی‌های اولیه با منابع طبیعی و شرکت آب منطقه‌ای صورت گرفته که امیدواریم با کمک فرماندار و جذب سرمایه‌گذار بتوانیم این طرح گردشگری و تفریحی را عملیاتی بکنیم.

 

 

 

 نوشتن دیدگاه