دادستان عمومی و انقلاب گالیکش درباره انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر ضرب و شتم یک توله خرس در روستای ترجنلی از توابع شهرستان گالیکش گفت: پرونده در دادسرای  این شهرستان در حال رسیدگی است و دستگاه قضایی با هرگونه سهل انگاری و کوتاهی برخورد می کند.

 

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"عباس عرب در تشریح جزئیات این ماجرا گفت: بر اساس توضیحات اخذ شده از کارکنان محیط زیست این شهرستان ،  این خرس سه یا چهار ساله ،  13 شهریور  در اراضی کشاورزی نزدیک روستای ترجنلی دیده شد و علیرغم هشدار و تذکرهای  اعضای یگان حفاظت محیط زیست و کارکنان پارک ملی گلستان ،  مردم به جای دور شدن از محل و اجازه دادن به ماموران برای به دام انداختن خرس ، دور آن حلقه می زنند.
وی افزود : حین عملیات ، خرس یه یکی از اهالی روستا که عضو شورای روستا نیز هست  حمله ور شد و ماموارن برای حفظ جان این فرد ، مجبور به ضرب و شتم خرس شدند.
این مقام قضایی با اشاره به مرگ این توله خرس و انتشار فیلم ضرب و شتم  او  از سوی ماموران محیط زیست ، در فضای مجازی گفت : پس از انتشار  اخبار ضد و نقیض در این باره ، پرونده در دادسرای این شهرستان برای بررسی علت مرگ خرس و شناسایی عاملان سهل انگاری و کوتاهی در این ماجرا،   تشکیل شد.
دادستان گالیکش از رسانه ها خواست از جنجال در این باره خودداری کنند و منتظر بررسی ها و اعلام نظر مرجع قضایی در این باره باشند.
عرب به مردم اطمینان داد:  اگر بررسی ها نشان دهد فرد یا افرادی در این باره کوتاهی کرده باشند با آنان برخورد می شود ./پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل گلستان

 

 

 نوشتن دیدگاه