مدیرکل محیط زیست استان گلستان گفت: ضاربان و شکارچیان شلیک‌کننده به محیط‌بان کلاله‌ای شناسایی شده‌اند و به‌زودی دستگیر می‌شوند و با آنان برخورد قاطع قضایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"از کلاله،  امیر عبدوس ظهر امروز در عیادت از محیط‌بان زخمی کلاله‌ای در بیمارستان اظهار داشت: همه تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا متخلفانی که به خود جرأت داده به‌سوی محیط‌بان ما تیر شلیک کنند، دستگیر شوند و به اشد مجازات برسند.

مدیرکل محیط زیست استان گلستان افزود: همه شکارچیان، دوست‌داران طبیعت و حامیان محیط زیست معتقد به این هستند، که محیط‌بانان زحمت‌کش با مشکلات فراوان، دور از خانه برای حفاظت از انفال، حیات وحش و محیط زیست مردم، سختی‌های فراوانی را متحمل می‌شوند.

وی درباره قوانین حمایت از این فعالان عرصه خدمت هم گفت: هم‌اکنون لایحه "حمایت قضایی از محیط‌بانان و جنگلبانان" از سوی دولت به مجلس ارائه شده، که تا حدودی مشکلات آنها را برطرف می‌کند.

مدیرکل محیط زیست استان گلستان گفت: باید به موضوع معیشت و سختی شرایط کار این حافظان محیط زیست توجه جدی‌تری شود.

عبدوس اظهار داشت: با تلاش‌های انجام‌شده 2 نفر از متخلفان که به‌سوی محیط‌بانان ما شلیک کرده‌اند، شناسایی شده‌اند و امیدواریم با برخورد قاطع قضایی با آنها، دیگر شاهد چنین حوادث شنیع و ناگوار در هیچ نقطه‌ای از کشور نباشیم.

محیط‌بان '"قربان کمی"، دیروز هنگام گشت‌زنی در حاشیه اراضی روستای "قوشه سوقور" عزیزآباد با 4 شکارچی متخلف مسلح به سلاح دولول که برای شکار قرقاول در منطقه حضور داشتند، مواجه و بر اثر شلیک گلوله مستقیم، زخمی شد.

این محیط‌بان از ناحیه سر مجروح شد و بلافاصله به بیمارستان محمد رسول الله(ص) شهرستان کلاله انتقال یافته و تحت مداوا قرار گرفته است.

انتهای پیام/*

 

 نوشتن دیدگاه