دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان گفت: هفته چهارم مسابقات اسب‌دوانی کورس پائیزه کشور عصر امروز در مجموعه سوارکاری آق‌قلا برگزار شد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان" حکیم ایگدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آق قلا درباره برگزاری هفته چهارم کورس پائیزه اظهار داشت: رقابت‎های هفته چهارم مسابقات سوارکاری تابستانه کشور عصر امروز در مجموعه سوارکاری شهرستان آق‌قلا برگزار شد.

وی افزود: در این هفته از مسابقات که از ساعت یک بعدازظهر آغاز شد، چابکسواران با 59 راس اسب در 6 دور یک‎‌هزار متری باهم رقابت کردند.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان تصریح کرد: در پایان این هفته در مجموع 714 میلیون ریال جایزه نقدی به چابک‌سوران، مربیان و مالکان اسب‎های برتر این هفته پرداخت شد.

ایگدری اظهار کرد: در پایان این هفته از رقابت‌ها کمال دالیجه عطا با اسب بارون، نورمحمد بهادر با لندی، آق اویلی بشگرد با اسب‌های جم استون و هیدروژن، یاسر جرجانی با آلتون کارا و بنیامین جرجانی با اسب الیف‌ناز عنوان‌های نخست دورهای مختلف را کسب کردند.

وی ادامه داد: کورس پائیزه مسابقات اسبدوانی کشور همزمان هم در پیست سوارکاری گنبدکاووس برگزار می‌شود و تماشاگرانی از اقصی نقاط کشور برای تماشای این رقابت‌ها به گلستان سفر می‌کنند.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان با بیان اینکه در مسابقات کورس پائیزه آق قلا اسب‌هایی از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد با هم رقابت می‌کنند، تاکید کرد: در فصول مختلف مسابقات سوارکاری در پیست‌های سوارکاری شهرستان‌های آق قلا، بندرترکمن و گنبدکاووس در استان گلستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه