حجت الاسلام رضا دیلمی گفت: جمله ی مشترک وصیت نامه ی همه ی شهدا، پاسداری از حریم ولایت و ارزشهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"حجت الاسلام رضا دیلمی در خطبه های نماز جمعه ی این هفته ی آزادشهر در خطبه ی اول، ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی، اخلاص در عمل، آرزوهای کوتاه، استفاده از فرصت ها را از اوصاف متقین برشمرد و گفت: بر اساس سخن نورانی امام علی علیه السلام، با تقوا و پرهیزکاری، کارها به ثمره می نشیند، عمل صالح میوه تقواست.

امام جمعه موقت آزادشهر سپس به اهمیت گفتمان سازی ارزشهای اسلامی در جامعه پرداخت و تصریح کرد: رسالت انبیاء و اولیای الهی ، گفتمان سازی ارزشهاست. این که فرهنگی در جامعه شکل بگیرد و مردم برای تحقق آن در صحنه حاضر شوند و آن را مقدس بشمارند.

حجت الاسلام دیلمی اظهار کرد: برای تحقق نشر ارزشهای اخلاقی 2 راه وجود دارد که باید همزمان انجام شود. راه اول آن است که ارزشهای اخلاقی با شیوه های کارآمد، مستمر و با برنامه، تکرار شود. همانگونه که در نص قرآن کریم و برخی سوره ها همچون الرحمن می بینیم که حدود 30 بار خداوند متعال می فرماید: فبای آلاء ربکما تکذبان و راه دیگر، آنهایی که دغدغه ی فرهنگی و مذهبی دارند در میدان عمل، جهادگونه برای بسط این گفتمان ناب، تلاش کنند.

امام جمعه موقت آزادشهر افزود: امروز ایادی استکباری و عناصر آنها، با استفاده از شبکه ی تبلیغی خود، نشر اکاذیب و رذائل اخلاقی را در صدر برنامه های خود قرار داده اند و آنها را پی در پی برای رسیدن به نتیجه و القای آن در اذهان عمومی، تکرار می کنند و مصادیق آن راه اندازی هزاران سایت و وب سایت و شبکه های اجتماعی و ماهواره ای می باشد.

حجت الاسلام دیلمی در ادامه بیان کرد: یکی از کارهایی که باید به آن توجه کرد، فرهنگ سازی موعظه و نصیحت است. همان کاری که خاتم الاوصیاء و اولیای الهی به آن خیلی تاکید داشتند و خود نیز در این زمینه قدم برداشتند. اینکه همگان و در هر سطحی، همواره با مراجعه به علمای و فرهیختگان بصیر، مومن و انقلابی، درخواست نصیحت و کسب تجربیات بکنند.

امام جمعه موقت آزادشهر در خطبه ی دوم به موضوع دیدار اخیر شرکت کنندگان در کنفراس وحدت اسلامی اشاره کرد و گفت: معظم له در این دیدار به معرفی فرعون های زمان پرداختند و راه علاج مقابله با آنها را ایستادگی و وحدت کلمه برشمردند.

حجت الاسلام دیلمی سپس در محکومیت اقدام رئیس جمهور آمریکا، در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی گفت: این خواب آشفته آنها محقق نخواهد شد، چرا که با پاسخ کوبنده جهان اسلام و جبهه ی مقاومت روبرو می شود. همان کسانی که بستر حذف حاکمیت جعلی فرقه ی ضاله ی تکفییری داعش را ایجاد کردند به فضل الهی، حتی فرصت فرار از فلسطین اشغالی را هم به آنها نخواهند داد.

امام جمعه موقت آزادشهر در ادامه خاطرنشان کرد: این روزها در برخی از نقاط کشور و استان، سخن از جولان برخی عناصر فتنه به میان آمده که موجب ناراحتی مردم شریف استان شده است. لذا متولیان امر بدانند که عبور از خط قرمزهای نظام، پاسخ صریح و کوبنده ی این ملت شهیدپرور را در پی خواهد داشت و بدانند که گلستان جولانگاه عناصر فتنه نیست.

حجت الاسلام دیلمی تصریح کرد: فتنه گرانی که نتانیاهو آنها را سرمایه های رژیم صهیونیستی در ایران می داند چرا برای بعضی عزیز شده اند. فتنه گرانی که به تعبیر مقام عظمای ولایت، برزگترین گناه، یعنی امیدوار کردن دشمن را فراهم کردند.

وی در پایان اعلام کرد: اگر صفحات نورانی وصیت نامه ی شهدا را ورق بزنیم، یکی از جملات مشترک همه آنها این است که پاسدار حریم ولایت و ارزشهای انقلاب اسلامی باشید. حالا سوال این است، چرا باید برای برخی از کسانی که شعار و عملشان حذف گفتمان ولایت و شهدا از بستر جامعه است، حیات سیاسی و فرهنگی داده می شود.

انتهای پیام/

 

 

 نوشتن دیدگاه