شهردار سابق آزادشهر گفت: قرار بود یک جلسه تودیع و معارفه ای با حضور عموم مردم و مسئولین برگزار شود و بنده در آنجا گزارش عملکرد بدهم، اما نمی دانم چرا این جلسه برگزار نشد و بنده در این مصاحبه به گزارش عملکرد می پردازم.

به گزارش پایگاه عدالت خواهانبه نقل از تیتر آزاد، مهدی جعفری شهردار سابق آزادشهر در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص عملکرد خود در شهرداری آزادشهر اظهار کرد: در مدت ۱۱ ماه خدمت بنده به عنوان سرپرست و شهردار آزادشهر کارهای عمرانی و اداری بسیاری انجام شد که تیتروار انها را اعلام می کنم.

جعفری ادامه داد: در مرحله اول کار خود، حقوق نیروهای شرکتی و پرسنل اداری را به روز رسانی و نیروی انسانی مورد نیاز را تامین کردم و زمانی که شهرداری را تحویل دادم حقوق همه پرسنل اداری و شرکتی به روز بود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما، در خصوص توضیح بیشتر درباره تعریض و آسفالت خیابانها تصریح کرد: در خصوص تعریض باید بگویم توافقاتی با اقایان عباس زاده در خیابان امام و رخشانی در انتهای ۲۰ متری معلم انجام دادیم و توافقی با ورثه آقای طاهری برای ضلع غربی ۲۰ متری معلم که اگر مصوبه شورا را بگیرد عملا ۲۰ متری معلم به خیابان شهید بهشتی راه پیدا می کند.

جعفری ادامه داد: در خصوص تعریض خیابان نواب هم باید بگویم، از گذشته استارت تعریض این خیابان خورده بود و یک سری از پلاک ها به تملک شهرداری در آمده بود. در زمان بنده هم یک پلاک در قسمت جبهه شمالی این مجموعه تملک شد و تنها ۳ پلاک دیگر برای بازگشایی این خیابان نیاز است.

شهردار سابق آزادشهر در خصوص آسفالت خیابانها نیز خاطرنشان کرد: با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که تمام خیابانهای اصلی آزادشهر و برخی از خیابانهای فرعی عمر آسفالتشان به پایان رسیده و نیاز به بهسازی دارند. همچنین برخی از کوچه ها نیز نیاز به زیر سازی و آسفالت شدند داشت. برای همین این موضوع یکی از دغدغه های ما شده بود.

وی افزود: ما مکاتباتی در خصوص گرفتن سهمیه قیر با سازمان شهرداری ها و استانداری داشتیم و نماینده محترم نیز پیگیر ای موضوع بود تا بلاخره توانستیم از طریق بند (و) تبصره ۶ سهمیه قیر برای آزادشهر دریافت کنیم. بعد از دریافت قیر، با کارخانه آسفالت قرارداد بستیم تا در ازای گرفتن قیر، خیابانها و کوچه های مد نظر ما را آسفالت کند و ما به تفاوت هزینه آسفالت را از درآمدهای جاری شهرداری پرداخت کنیم.

جعفری ادامه داد: شرکت قبول کرد و کار خود را آغاز کرد، اما بعد از مدتی کارخانه خراب شد و ۲۰ روز طول کشید تا درست بشه و در این فاصله دوران مدیریت بنده نیز به پایان رسید. البته تا قبل از خرابی کارخانه خیابان رجاء ۲۶، خیابان گلچشمه،کوچه نرسیده به دادگستری، تمام خیابانهای اصلی و معابرغلام تپه و یک سری از کوچه های فرعی شهر آسفالت شدند.

شهردار سابق آزادشهر در پاسخ به سوال، چرا پروژه پارک زیتون ناتمام ماند بیان کرد: زمین واگذار شده برای پارک بصورت قولنامه ای بود و ما سندی در دست نداشتیم و صاحب سند هم فوت کرده بود، منابع طبیعی هم بر روی کاربری آن زمین اعتراض کرده بود. بیش از دو سال طول کشید تا مراحل قانونی و وراثت زمین را انجام دادیم. در خصوص اعتراض منابع طبیعی هم مسئولین استانی قول مساعد برای حل و فصل این موضوع داده اند.

وی در پاسخ به علت تعلل در راه اندازی مرکز معاینه فنی آزادشهر اعلام کرد: مناقصه آن برگزار شد و سرمایه گذاری هم برنده مناقصه شد. تهیه زمین برای مرکز معاینه فنی توسط وی کمی طول کشید و در این مدت قوانین کمی تغییر کرد و یک سری مسائل نیز در شهر ایجاد شد که وارد آن نمی شوم. در نهایت با استناد به مذاکراتی که کردیم سرمایه گذار برنده مناقصه قرار شد که ادامه کار را انجام دهد.

جعفری در پایان گفت: یاد و خاطره مهندس باقری را گرامی می دارم و از شورای محترم انتظار می رود خانواده این عزیز تکریم کنند. نقدی هم به اعضای مشترک شورای چهارم و فعلی دارم، انتظار داشتیم که از عملکرد خود دفاع کنند و به کار و شخصیت خود احترام بگذارند، از بزرگنمایی کردن یک سری مسائل دست بردارند تا بتوانند برنامه ها را بهتر جلو ببرند. انشا ا... به نمایندگی از مهندس باقری بزودی عملکرد دوره آن مرحوم را اعلام خواهم کرد.

مهدی جعفری در ادامه بصورت تیتروار گزارش عملکرد خود در طول دوره ۱۱ ماهه سرپرستی و شهردار بودنش را به شرح ذیل اعلام کرد:

-اجرای روشنایی بلوارها و میادین شهر

- بهبود وضعیت فضای سبز شهر با توجه به امکانات محدودی که داشتیم

- اجرای پروژه پل خیابان شهید کامیاب، بهسازی پارکهای داخل شهر

- تکمیل فاز ۱ جاده سلامت (پارک شهر) و نصب روشنایی های آن

- نوسازی لوازم پارک های شهر و نصب لوازم ورزشی

- بهبود وضعیت رفت و روب شهر

- اجرای جدول و زیر سازی معابر سطح شهر

- اجرای آسفالت و روکش معابر

- اجرای پروژه ناتمام آبهای سطحی

- موزاییک فرش پیاده روی ضلع شرقی جاده گنبد به آزادشهر

- بهسازی سرویس بهداشتی خیابان یخچالی

- همکاری با ادارات و نهادها در مناسبت های مختلف ( در بحث تبلیغات محیطی و مسائل دیگر) با توجه به تاییدیه شورا

- راه اندازی سیستم مانیتورینگ

- خط کشی معابر

- اجرای دور برگردان کمربندی ضلع شمالی

- مساعدتهای مالی و مصالح و در اختیار گذاشتن ماشین آلات با نظر مساعد شورا به هیئت ها و ادارات در مراسمات مذهبی

- بستن قرارداد دیواره سازی رودخانه شهید خنجری ( پشت حوزه علمیه خواهران پایین تر از پل رحیم زاده و ۲۰ متری معلم) و آغاز پروژه

- قرارداد با گروه مشاور طرح بهبود عبور و مرور در خیابان شهید بهشتی و میدان جمهوری ( فلکه ا...)

- توافق با ۳ شهروند برای تعریض خیابانها و تملک یک پلاک در خیابان شهید نواب صفوی

انتهاي پيام/نوشتن دیدگاه