یک مسؤل میراث فرهنگی از کشف بقایای کوره‌های سفال‌پزی و گور دسته جمعی در شهر تاریخی (جرجان) در شمال ایران به عنوان یکی از چهار شهر مهم دوران اسلامی بعد از شهر ری، نیشابور و توس خبر داد.

دسته: فرهنگی گلستان

سرودن 80 شعر ترکمنی با مضمون اخلاقی؛

شاعره جوان ترکمن اهل گمیشان که تا امروز بیش از 80 شعر ترکمنی با مضمون اخلاقی نوشته در انتظار حمایت مسئولین و خیرین شهرستان است تا بتواند آثار خود را منتشر کند.

دسته: فرهنگی گلستان

'محمدهادی نامور' از هنرمندان استان گلستان و پیشکسوت عرصه تئاتر و تلویزیون کشور امروز پنجشنبه به علت بیماری قلبی دارفانی را وداع گفت.

دسته: فرهنگی گلستان

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با تقدیر از برگزاری باشکوه جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در گنبدکاووس، گفت: میزبانی گنبدکاووس در جشنواره فرهنگ اقوام بی‌نظیر بود.

دسته: فرهنگی گلستان

گلایه امام جمعه گنبدکاووس از متولیان فرهنگی استان گلستان

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به ارائه پیشنهاد برگزاری نمایشگاه استانی کتاب در گنبدکاووس، گفت: هیچ‌کس در مرکز استان به این درخواست ما توجه شایسته‌ای نکرد.

دسته: فرهنگی گلستان

در سایه غفلت مداحان؛

سوگواره های حسینی در نگارستان ایران، هزار طرح و رنگ دارد، به طوری که اگر هر شب از محرم به مساجد و تکایای یکی از شهرها و روستاهای گلستان بروید، می بینید که هر کدام به نحوی پازل عزای امام حسین (ع) را چیده اند.

دسته: فرهنگی گلستان

با صدور حکم فرهاد رهبر؛

دکتر فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی سرپرست دانشگاه آزاد واحد مینودشت را منصوب کرد.

دسته: فرهنگی گلستان

مسئول بسیج دانشجویی گلستان:

مسئول بسیج دانشجویی گلستان گفت:برای اولین بار در استان اردوهای راهیان نور دانشجویی به مناطق غرب کشور انجام می شود.

دسته: فرهنگی گلستان

براساس یک رسم قدیمی صورت گرفت

چهل منبر یا پامنبری یکی از رسومات قدیمی عزاداری ماه محرم گرگانی هاست که غروب روز تاسوعا مردم به در منازلی می‌روند که منبرهای عزاداری دارند و با روشن کردن شمع بر روی منبرها، برای برآورده شدن حوایج شان دعا می‌کنند.

دسته: فرهنگی گلستان

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگرار شد:

پنجاه و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی گنبد با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان تشکیل شد.

دسته: فرهنگی گلستان

از سوی اداره محیط زیست بندرترکمن:

بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس طی مراسمی در اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن جانباز و آزاده این اداره مورد تقدیر مسئولین قرار گرفتند.

دسته: فرهنگی گلستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: ما کمبود کتابخوان داریم، فضای فیزیکی مطالعه در استان گلستان کم نیست.

دسته: فرهنگی گلستان

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندرترکمن از برگزاری همایش 'گردشگری، اکوتوریسم آبی و تلاش برای حفاظت' در این شهرستان خبر داد و گفت که این برنامه با هدف توسعه صنعت گردشگری و تبیین جایگاه آن در حوزه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برگزار می شود.

دسته: فرهنگی گلستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: درماه‌ های محرم همزمان با سراسر کشور سوگواره بصیرت عاشورایی در 63 بقعه متبرکه شاخص استان گلستان برگزار می‌شود.

دسته: فرهنگی گلستان

با شعار «من انقلابی‌ام»

رئیس ستاد هفته دفاع مقدس سپاه نینوا گلستان گفت: بالغ بر 2 هزار ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در قالب 600 عنوان برنامه با شعار «من انقلابی‌ام» برگزار می شود.

دسته: فرهنگی گلستان

رئیس ستاد هفته دفاع مقدس در گلستان:

رئیس ستاد هفته دفاع مقدس در گلستان گفت: دو هزار برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در گلستان برگزار می شود.

دسته: فرهنگی گلستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با بیان اینکه سینما به دنبال تولید آثار «مسئله محور» باشد، گفت: چرا که انسان با این آثار ارتباط بهتری برقرار می کند.

دسته: فرهنگی گلستان

کمتر از یک هفته‌ی قبل، اعلام شد چند گردشگر باعث آتش‌سوزی در قبرستان «خالدنبی» استان گلستان شدند، اما حالا یکی از متولیان زیارتگاه خالدنبی و دهیار منطقه با رد عاملیت گردشگران در این زمینه، مسبب آن را چند جوان موتورسوار می‌دانند.

دسته: فرهنگی گلستان

مدیر کل ارشاد :


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از صدور بیمه ٩٨ فعال قرآنی در استان خبر داد و گفت: بیمه این افراد از سال ٩٤ پیگیری شده بود که اکنون به ثمر نشست.

دسته: فرهنگی گلستان

صادقلو در جلسه ستاد برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب استان :

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت جایگاه کتاب و مطالعه اظهار کرد: باید کاری کنیم که نمایشگاه سراسری کتاب بتواند نماد فرهنگی استان باشد و با این اقدام بظاهر ساده نتایج بزرگ و عمیقی در جامعه ایجاد شود.

دسته: فرهنگی گلستان

یازرلو خبر داد :

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از آغاز هفدهمین جشنواره امیدهای جوان استان خبر داد.

دسته: فرهنگی گلستان

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات:

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات گفت: جشنواره قرآن و عترت نماد همگرایی مذاهب شیعه و سنی است و در سه سال گذشته توجه شده در استان هایی که جمعیت شیعه و سنی دارند برگزار شود.

دسته: فرهنگی گلستان

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان:

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: امروز نیاز بشر به قرآن با توجه به اتفاقاتی که در جهان پیرامونی ما رخ می دهد، بیش از هر زمان دیگری است.

دسته: فرهنگی گلستان

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

 معاونت قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروزه باید آثار فاخری در زمینه مقاله، انیمیشن، تابلو و ... تولید شود زیرا فضای مجازی به شدت نیازمند تولیدات قرآنی است.

دسته: فرهنگی گلستان

مدیر دفتر حفظ واحیا بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی:

مدیردفتر حفظ واحیا بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی معتقد است که حفاظت از بناها و محوطه‌های تاریخی در گرو تقویت نظارت اجتماعی است و اگر می خواهیم که دیگر شاهد حوادثی چون آتش‌سوزی در گورستان تاریخی خالدنبی نباشیم، باید مشارکت اجتماعی را به خدمت بگیریم.

دسته: فرهنگی گلستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با اشاره به اینکه تا کنون هشت اثر ناملموس در استان به ثبت ملی رسیده است، گفت: اکنون سه اثر در حال به ثبت رسیدن است.

دسته: فرهنگی گلستان

رئیس حوزه هنری گلستان:

 رئیس حوزه هنری گلستان گفت: به مناسبت فرارسیدن ایام ماه محرم و برای هفتمین سال متوالی تکیه هنرمندان گلستانی در خانه تاریخی کبیر واقع در بافت قدیم گرگان، برپا خواهد شد.

دسته: فرهنگی گلستان