سرپرست راه و شهرسازي گلستان :

دبير كارگروه تخصصي امور زير بنايي و شهرسازي استان گلستان از برگزاري نهمين جلسه اين كارگروه در سالجاري و بررسي  79 دستور كار در آن خبرداد.

دسته: اقتصادی گلستان

استاندار گلستان:

استاندار گلستان سد «وشمگیر» را ظرفیت خوبی برای توسعه استان دانست و با تاکید بر تعیین تکلیف آن گفت: منافع بهره‌برداری از این سد، علاوه بر مزرعه نمونه باید نصیب تمام کشاورزان منطقه شود.

دسته: اقتصادی گلستان

در جلسه شورای پول و اعتبار مقرر شد؛

براساس برنامه تنظیم شده و با موافقت رئیس قوه قضاییه از امروز دهم آبان‌ماه پرداخت سپرده‌های تا سقف 200 میلیون تومان تعاونی منحله فرشتگان از سر گرفته خواهد شد.

دسته: اقتصادی گلستان

اعتبار تسهیلات اشتغال زایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان کردکوی در سال جاری حدود سه برابر افزایش یافت.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد؛

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: اعتبار تسهیلات اشتغال زایی کمیته امداد شهرستان بندرترکمن در سال جاری با تخصیص اعتبار دو میلیارد و 500 میلیون تومان حدود 2.5 برابر افزایش یافت.

دسته: اقتصادی گلستان

فرماندار آق قلا خبر داد:

فرماندار آق قلا گفت : یکی از مصوبات جلسه اقتصاد مقاومتی استان، تکمیل و تعریض 20 کیلومتر راه از آق قلا به گنبد بود که با اجرایی شدن این طرح روستا های کرد قزلی و دیگر روستاهای این مسیر از این جاده منتفع خواهند شد .

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرکل امور عشایری گلستان خبرداد:

مدیرکل امور عشایری استان گلستان اظهارکرد: امسال 55 میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد بسیار پایین با بازپرداخت 5 ساله برای عشایر، به استان اختصاص داده شده است.

دسته: اقتصادی گلستان

رئیس اداره راهداری و حمل‎ونقل جاده‎ای کردکوی و بندرگز عنوان کرد

رئیس اداره راهداری و حمل‎ونقل جاده‎ای کردکوی و بندرگز، خواستار تقویت ماشین‎آلات و نیروی انسانی در اداره راهداری و حمل‎ونقل شهرستان‎های کردکوی و بندرگز شد و گفت: تجهیزات ناوگان حمل‎ونقل شهرستان‎های کردکوی و بندرگز نیازمند ساماندهی است.

دسته: اقتصادی گلستان

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور:

معاون عمران بنیاد مسکن کشور در حاشیه ۸بازدید از راههای روستایی گنبد گفت: در کل کشور ۳۵۰۰ پروژه بهسازی اعم از طرح هادی و زیرسازی و آسفالت معابر پیش بینی شده است.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان خبر داد؛

در شش ماهه نخست سال جاری ۳۲۱ مورد خدمات حوزه ی مسکن به مددجویان شهری و روستایی تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان ارائه شد.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان:

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری استان گلستان با اشاره به واگذاری۱۴۲ماشین حمل زباله به دهیاری‌های استان گلستان تاکنون، گفت: امروز در مراسمی ۸ دستگاه خودروی نیمه‌سنگین به دهیاری‌های استان گلستان برای جمع‌آوری زباله واگذار شد.

دسته: اقتصادی گلستان

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای کردکوی و بندرگز:

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای کردکوی و بندرگز با اشاره به نقش راهداری در افزایش ضریب ایمنی راهها، آن را یکی از پایه های اصلی توسعه حمل و نقل بیان کرد.

دسته: اقتصادی گلستان

رئیس جهادکشاورزی‌ گلستان پس از اعتراضات زیادبه عدم پرداخت مطالبات کشاورزان گفت:

رئیس سازمان جهادکشاورزی‌ استان گلستان از پرداخت ۱۱ هزار و ۷۰۵ میلیارد و ۹۴۷ میلیون ریال مطالبات گندم‌کاران استان گلستان خبر داد.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان گفت: هم‌اکنون ۲۸ میلیون متر مکعب از حجم سدهای گلستان پرآب است که نسبت به سال گذشته ۶۵ درصد کاهش یافته است.

دسته: اقتصادی گلستان

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی گلستان:

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی استان گلستان گفت: امسال برای کاشت کلزا در ۷۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان گلستان برنامه‌ریزی شده است.

دسته: اقتصادی گلستان

معاون وزیر جهادکشاورزی:

معاون زراعت جهاد کشاورزی از افزایش سالانه ۶ درصدی بهره وری بخش کشاورزی خبر داد و تاکید کرد: با افزایش بهره وری در این بخش بحران بی آبی کشور حل می شود.

دسته: اقتصادی گلستان

با اجرای پروژه بین المللی ترسیب کربن

ایرنا - اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن که با مشارکت دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد (UNDP) از سه سال پیش در شهرستان آزادشهر گلستان آغاز شده می تواند زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار باشد.

دسته: اقتصادی گلستان

به بهانه تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی:

در حالی‌که مسئولان کاهش بارندگی را دلیل کاهش تولید گندم در سالجاری عنوان می‌کنند، به نظر می‌رسد تعلل در اعلام نرخ خرید تضمینی و افزایش ناچیز قیمت در این زمینه بی تاثیر نبوده است.

دسته: اقتصادی گلستان

محسن احمدی در سرزمین مادری:

سخنگوی شورای شهر شاهرود از انتخاب محسن احمدی به عنوان شهردار شاهرود خبر داد و گفت: وی پیش از این معاون عمرانی شهرداری گرگان بوده است.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان:

خبرگزاری شبستان: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: امسال بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای طرح های مشاغل خانگی استان اختصاص می یابد.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران:

ایرنا - مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از پایان دوره خرید گندم در مهرماه خبرداد و گفت: از آغاز فصل برداشت تاکنون هشت میلیون و 865 هزارتن به ارزش 115 هزار و 890 میلیارد ریال از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده و نزدیک 72 درصد مطالبات پرداخت شده است.

دسته: اقتصادی گلستان

حدود سه سالی از افتتاح و بهره‎برداری کشتارگاه صنعتی در اینچه برون می‎گذرد، با این وجود در حالی تنها کشتارگاه صنعتی دام در استان به فعالیت خود ادامه می‎دهد که اکثر قصابان استان از وضعیت این کشتارگاه ناراضی هستند.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲:

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ گفت: خط عریض راه‌آهن اینچه برون برای تردد قطار بین ایران و ترکمنستان با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال احداث و در آینده نزدیک شاهد افتتاح این خط عریض و سکوی تخلیه بار خواهیم بود.

دسته: اقتصادی گلستان

معاون راه‌آهن کشور مطرح کرد :

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه آهن جمهوری اسلامی کشور گفت: در سال گذشته یک میلیون و ۲۰۰ تن بار ترانزیتی توسط ریل جابجا شد و امسال توانستیم این میزان را به ۳ میلیون تن برسانیم.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرعامل شرکت مخابرات گلستان گفت:

 امروز در مخابرات گلستان از طرحی ملی رونمایی شد که افزایش سرعت اینترنت را در استان موجب می شود.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی شمال استان گلستان در معرض تهدید بیابان‌زایی شدید قرار دارند.

دسته: اقتصادی گلستان

توسّط ماموران یگان امداد و پلیس آگاهی :

۹۶ راس گوسفند فاقد مجوز بهداشت و قاچاق در شهرستان بندرگز کشف و ضبط شد.

دسته: اقتصادی گلستان

از 11 مهرماه برگزار می شود:

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی در استان گلستان به میزبانی شهر گرگان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود.

دسته: اقتصادی گلستان

دوئل تالاب گمیشان و سایت میگو :

منابع موثق خبر دادند یکی از عوامل کارگاهی شرکت نقش آب گستر که در سایت میگو گمیشان بر خلاف موازین قانونی مشغول فعالیت عمرانی بود توسط ضابطین محیط زیست استان گلستان بازداشت شد .

دسته: اقتصادی گلستان