نقدی بر اقدامات رئیس جدید مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان از جمله مواردی است که می تواند در بهبود شرایط این مرکز پس از انتصاب این رئیس مفید و مثمر ثمر باشد.

دسته: اقتصادی گلستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان سرنوشت سرپرست بانک صادرات استان گلستان که در دو جلسه گذشته کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از سوی استاندار اخراج شد را اعلام کرد.

دسته: اقتصادی گلستان

شرکت نفت کویت اعلام کرد: این کشور طی ۲۰ سال آینده در مجموع ۵۰۸ میلیارد دلار در بخش پالایش نفت سرمایه‌گذاری جدید انجام خواهد داد.

دسته: اقتصادی گلستان

مدتی است که افرادی سواستفاده گر ضدیخی  ودارای علامت جعلی استاندارد درداخل بعضی از شهرهای استان گلستان بانرخ کلی با مبلغی حدود 4500 تا 5000 تومان توسط ماشینی وانت آریسان سفیدرنگ دارای چادرترانزیتی توزیع  می گردد

دسته: اقتصادی گلستان

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس با بیان اینکه نظر مجلس نسبت به لوایح مناطق آزاد مثبت است، گفت: از کلیات ۸ منطقه، ۳ منطقه جاسک، اینچه برون و اردبیل به صورت کامل بررسی شده است.

دسته: اقتصادی گلستان

معزالدین بیان کرد: اگر استانداران و نمایندگان مجلس بتوانند از این طرح حمایت و کمک کنند می‌توانیم مناطق آزاد را در نواحی مرزی بوجود آوریم و توسعه تجاری را شاهد خواهیم بود.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت که از تعهد ایجاد 19 هزار و 400 فرصت شغلی امسال در استان تاکنون 16 هزار و 153 فرصت معادل 83 درصد با مشارکت 32 دستگاه مرتبط محقق شده است.

دسته: اقتصادی گلستان

فرماندار کلاله خبر داد؛

فرماندار شهرستان کلاله از تبدیل 500 هکتار زمین شیب‌دار به باغات مثمر توسط اداره جهاد کشاورزی این شهرستان خبر داد.

دسته: اقتصادی گلستان

رییس میراث فرهنگی و گردشگری گمیشان:

رییس میراث فرهنگی گمیشان گفت: شهرستان گمیشان دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی ارزشمندی است که اگر به درستی معرفی شود باعث رونق گردشگری شهرستان می شود.

دسته: اقتصادی گلستان

رشد پرداخت وام در بخش مولد اقتصادی

مدیر بانک سپه منطقه گلستان گفت طی سال 1395و 9ماهه امسال یک هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط این مدیریت در اختیار صاحبان واحدهای واجد شرایط استان در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور حمایت از رونق تولید قرارگرفت.

دسته: اقتصادی گلستان

مجری طرح دانه‌های روغنی:

گرگان- مشاور وزیر و مجری طرح دانه‌های روغنی بابیان اینکه میزان عملکرد در غلات هرسال نسبت به سال گذشته با کاهش مواجه می‌شود، گفت: کشت محصول کلزا امکان پایداری گندم را افزایش می‌دهد.

دسته: اقتصادی گلستان

رییس گروه تحقیقات کاربردی شرکت آب منطقه ای گلستان گفت که امسال 5 طرح تحقیقاتی در حوزه منابع آبی و مهندسی رودخانه ها و سواحل استان دردستور کار این شرکت است.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیر کل راه آهن شمال شرق (گلستان) گفت که سومین قطار تجاری کشور چین از طریق خط ریلی ایران - ترکمنستان - قزاقستان وارد مرز اینچه برون در شرق استان گلستان شد.

دسته: اقتصادی گلستان

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی ،صوتی و تصویری، فرش ماشینی، موکت و کفپوش، عکاسی و فیلمبرداری گلستان روز دوشنبه در محل دائمی شرکت نمایشگاههای بین المللی استان واقع درکیلومتر 5جاده گرگان – آق قلا آغاز به کار کرد.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرکل گمرکات گلستان می گوید که در 9 ماهه گذشته مقدار 168 میلیون و 410 هزارو 704 کیلوگرم انواع کالا به ارزش 128 میلیون و 920 هزارو 952 دلار از مبادی گمرکی این استان به خارج از کشور صادر شده است.

دسته: اقتصادی گلستان

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت که سطح سبز کشتزارهای دانه روغنی کلزا در سال زراعی 97 – 96 افزون بر 57 هزار و 230 هکتار است.

دسته: اقتصادی گلستان

پرورش اسب در استان گلستان و منطقه گنبدکاووس از دیرباز دربین ترکمن های ساکن در این استان و منطقه وجود داشته و اکنون توجه به این حوزه علاوه بر ایجاد درآمد برای پرورش دهندگان، در ایجاد اشتغال برای جوانان نیز می تواند موثر باشد.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که یک میلیون و 500 هزار اصله نهال در نهالستان های زیر پوشش اداره جنگلکاری، پارکها و ذخیره گاه های جنگلی این اداره کل تولید شده است.

دسته: اقتصادی گلستان

معاون استاندار :

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان از تحقق حدود 80 درصدی سهمیه 19 هزارو 400 نفری ایجاد اشتغال این استان درسال جاری خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 15 هزارو 286 شغل ایجاد شده است.

دسته: اقتصادی گلستان

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات اجرایی و حفاری برای اکتشاف نفت و گاز در شمال کشور و استان گلستان در سال آینده خبر داد.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیر جهاد کشاورزی گالیکش:

مدیر جهاد کشاورزی گالیکش گفت: در سال زراعی 96- 97 کشاورزان این شهرستان 4 هزار و 448 هکتار قرارداد کشت کلزا امضا کردند اما به دلیل بارش‌های کم پاییزی تنها 3 هزار و 569 هکتار از اراضی زیر کشت کلزا قرار گرفت.

دسته: اقتصادی گلستان

از وظایف اصلی حوزه روابط کار صیانت از نیروی کار و تنظیم روابط کار است که با برسی های به عمل آمده مشخص شده عدم نظارت کافی و اهتمام جدی در این زمینه باعث بروز اختلافات جدی بین کارفرما و کارگر شده است.

دسته: اقتصادی گلستان

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان گرگان در حاشیه بازدید از روستاهای هدف گردشگری شهرستان گرگان روستاها را سرمایه‎های عظیم در رشد و توسعه گردشگری شهرستان گرگان دانست.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد؛

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان درکارگروه اشتغال شهرستان رامیان در حضور فرماندار و روسای بانک های عامل این شهرستان خواستار همکاری بیش از پیش بانک ها با کارگروه اشتغال کمیته امداد برای جذب بیشترتسهیلات اشتغال شد.

دسته: اقتصادی گلستان

رییس اداره شیلات شهرستان بندرگز خبر داد؛

رییس اداره شیلات شهرستان بندرگزگفت: سالانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن انواع ماهیان سردآبی، گرم آبی و خاویاری در آب بندان‌های لیوان غربی بندرگز تولید می‌شود.

دسته: اقتصادی گلستان

در بازدید مدیرکل دفتر فنی و امور پیمان های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور:

بحث و بررسی پیرامون اجرای طرح جامع پایانه مرزی اینچه برون در استان گلستان با حضور و بازدید مهندس"بابک طالبی" مدیرکل دفتر فنی و امور پیمان های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور  و مهندس"محمدرضا سمسارزاده"معاون وی و دیگر همراهان و شرکت مشاور، این طرح را به مراحل اجرایی آن نزدیک تر ساخت.

دسته: اقتصادی گلستان

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان:

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: رحمانی فضلی وزیر کشور و علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور شرکت در همایش یک روزه اشتغال فراگیر در استان گلستان شرکت خواهند کرد.

دسته: اقتصادی گلستان

سرپرست راه و شهرسازي گلستان :

دبير كارگروه تخصصي امور زير بنايي و شهرسازي استان گلستان از برگزاري نهمين جلسه اين كارگروه در سالجاري و بررسي  79 دستور كار در آن خبرداد.

دسته: اقتصادی گلستان