رئیس‌کل دادگستری استان گلستان گفت: با صدور آرا جایگزین حبس و استقرار قضات کشیک، بهار امسال ورود زندانیان کمتر از سه روز گلستان، 13 درصد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: صدور آراء جایگزین حبس، استفاده از نهادهای قانونی پیش بینی شده در قانون جدید مجازات اسلامی و استقرار قضات کشیک و کارشناس ثبت اسناد برای کارشناسی اسناد در روزهای تعطیل و ساعت های غیر اداری از اعزام بسیاری از افراد به زندان جلوگیری کرده است.

هاشمیان افزود: همچنین با همکاری اداره کل زندان های استان، همه زندانیان در بدو ورود به زندان بررسی و در صورتی که به دلیل نداشتن کفیل و وثیقه راهی زندان شده اند برای فراهم کردن وثیقه و کفیل به خانواده های آنان فرصت داده می شود.

وی گفت: با وجود آن که در همه جرایم، کاهش زندانی داریم اما در بخش مالی با افزایش جمعیت کیفری مواجه هستیم که نشان می دهد مردم ما در قراردادها و مسائل مالی، به راحتی اعتماد کرده و مشاوره حقوقی نمی گیرند.

هاشمیان افزود: در همه دادگستری ها و دادسراهای استان، واحد مشاوره حقوقی رایگان وجود دارد و افراد فقط با کمی وقت گذاشتن و پرس و جو می توانند از گرفتار شدن خود و سرازیر کردن پرونده به محاکم، پیشگیری کنند.

به گفته هاشمیان، شماره تلفن ۱۲۹ هم در ساعت اداری پاسخگوی پرسش های حقوقی هم استانی هاست.

 

 

 

 نوشتن دیدگاه