جمیع این موارد پیکان سوال افکار عمومی را در مرتبه ی اول متوجه سازوکاری می کند که چرا شهردار تعلیق شده دوباره بر مسند شهرداری رشت قرار می گیرد تا تخلفات بعدی و متعدد تری را در آن جایگاه صورت دهد!؟


به گزارش پایگاه عدالت خواهان"پیشتر این پایگاه خبری ضمن انتقاد از اعضای شورای شهر گرگان در خصوص انتخاب سید محمد علی ثابت قدم بعنوان شهردار گرگان اقدام به انتشار خبری در همین پایگاه خبری نمود.


در همین راستا به استناد اسناد واصله از سوی منابع موثق به ابعاد دیگری از تخلفات ثابت قدم در زمان تصدی شهرداری رشت خواهیم پرداخت.


بر اساس نامه ی معاونت سیاسی-امنیتی استاندار گیلان به تاریخ۹۶/۳/۹به دکتر وکیلی نماینده ی وزیر و مسئول هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری وزارت کشور در خصوص آقای محمد علی ثابت قدم شهردار فعلی گرگان مواردی بشرح ذیل در مورد نامبرده و تخلفات وی بشرح ذیل ذکر می گردد:
ثابت قدم در سال۹۱بنابر پیشنهاد شورای اسلامی شهر رشت با حکم وزیر کشور بعنوان شهردار رشت انتصاب و مشغول به کار می گردد.در تاریخ۹۲/۴/۶معاون دادستان عمومی و انقلاب رشت طی نامه بدلیل تخلفات صورت گرفته توسط وی در شهرداری رشت و به استناد مواد قانونی مربوط به مرتکبین اختلاس،ارتشا و کلاهبرداری تقاضای تعلیق وی از سمت شهرداری رشت را اعلام نموده و استاندار وقت گیلان طی نامه ی شماره ۹۲/۸۰/۱/۱۶۰۴۵ الف بتاریخ مورخه ی ۹۲/۶/۶ و با صدور ابلاغی بشماره ی۱۲/۲۴۴۰بتاریخ۹۲/۴/۹۲وی را از سمت شهرداری رشت تعلیق می نماید!لکن مجددا در تاریخ۹۴/۱/۲۳بنابر پیشنهاد شورای اسلامی رشت پس از طی مراحل قانونی!!!مجددا از سوی وزیر کشور به سمت شهردار رشت منصوب می گردد که جای بسی تعجب می باشد!وی در طی این مدت تخلفات متعددی داشته بطوریکه حراست مرکزی وزارت کشور بر اساس گزارش های واصله در خصوص تخلفات ثابت قدم به موضوع ورود نموده و گزارش کاملی به شماره ی ۲۵۳۰۹-۱۸-۲۴۳مورخه ی۹۵/۹/۷در یازده بند را خطاب به آقای خندان دل معاون عمران و توسعه ی امور شهری وزارت کشور صادر آن نامه ی مستند تقاضای عزل ثابت قدم از سمت شهرداری را اعلام می دارد.همچنین رئیس شورای اسلامی رشت نیز طی نامه ای بشماره ی ۱۵/۵۵۹بتاریخ۹۵/۲/۲۸بهمراه ارسال مستنداتی ثابت قدم را به هیئت بدوی تخلفات اداری استانداری معرفی می نماید که به همین دلیل پرونده ی او طی نامه شماره۲۱/م-ه-ت بتاریخ۲۶/۳/۹۵ و نامه ی شماره ی۱۴۳/م-ه-ت بتاریخ ۹۵/۱۰/۷به منظور اعمال ماده۳۳قانون رسیدگی به تخلفات اداری به هیاتهای رسیدگی به تخلفات وزارت کشور ارسال می گردد.
و در نهایت رسیدگی سریع به پرونده ی نامبرده بهمراه اعمال مجازات پیشنهادی مشاور وزیر و رئیس حراست مرکزی وزارت کشور از سوی معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان مورد درخواست قرار می گیرد.
اما این تخلفات و سو سوابق منتخب اعضای شورای شهر گرگان به این موارد محدود نمی گردد و پیروی تخلفات ثابت قدم نامه ی دیگری از سوی نماینده ی وزیر و مسئول هماهنگی هیآتهای رسیدگی به تخلفات اداری صادر می گردد و در آن به استناد تخلفات ثابت قدم با تبدیل حالت استخدامی وی به همراه چند شهردار متخلف دیگر به معاون اداری و مالی استانداری گیلان اعلام می گردد!
جمیع این موارد پیکان سوال افکار عمومی را در مرتبه ی اول متوجه سازوکاری می کند که چرا شهردار تعلیق شده دوباره بر مسند شهرداری رشت قرار می گیرد تا تخلفات بعدی و متعدد تری را در آن جایگاه صورت دهد!؟
در مرتبه ی دوم اعضای شورای شهر گرگان و حامیان ثابت قدم چون نبی هزارجریبی نماینده ی گرگان و آق قلا باید در قبال افکار عمومی پاسخگو باشند که چرا چنین گزینه ی پرحاشیه و پرونده داری را بر منافع مردم شهر گرگان مسلط کرده اند؟!
در هر صورت اعضای شورای شهر گرگان را باید در خصوص انتصاب چنین گزینه ای مقصر و مسئول دانست چرا که در صورت بی اطلاعی از سوابق وی بی مسئولیتی و عدم کفایت خود را به مردم گرگان نشان داده و در صورت اطلاع از سوابق قبلی ثابت قدم بی مسئولیتی و بی قیدی خود را نسبت به منافع مردم گرگان به نمایشی آشکار گذاشته اند.

سایر اخبار مرتبط در روزهای آتی منتشر میگردد


انتهای خبر

 

 «سید محمدعلی ثابت قدم» از سمت شهردار رشت عزل شد

ثابت قدم را بعنوان شهردار قبول ندارم / شهردار رشت با ۳۰ سال سن تیلیاردها به جیب زده است

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 


دیدگاه‌ها   

0 #1 محمد 1396-07-28 08:51
این انتخاب یعنی اعضای محترم شورای شهر گرگان به شایسته سالاری کاری ندارند احتمالاً فقط توصیه و سفارشات شورا را به این سمت ها کشانده است .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه