آقای کوچک یزدی از ساکنین مسن محله ولنجک تهران است. او در سال 1350 به این محله آمده و قطعه زمینی را در خیابان کامبیز (که اکنون به نام ثارالله نامگذاری شده) خریداری می کند.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"آقای کوچک یزدی از ساکنین مسن محله ولنجک تهران است. او در سال 1350 به این محله آمده و قطعه زمینی را در خیابان کامبیز (که اکنون به نام ثارالله نامگذاری شده) خریداری می کند.

در سال 1373 از طرف شهرداری وقت تهران (که مسئولیت آن با غلامحسین کرباسچی بوده) به او مراجعه می کنند و با اعلام اینکه یکی از قطعات زمین او برای ساخت خانه آقای حسن روحانی (دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی) مناسب است، درخواست خرید این قطعه را از وی می کنند. اینجاست که شهرداری و آقای کوچک یزدی به توافق رسیده و 500 متر از زمین های وی در بر خیابان اصلی کامبیز را شهرداری خریداری می کند.

-   ثمن معامله مبلغ 3میلیارد و پانصد میلیون ریال بوده است و آنگونه که فروشنده زمین می گوید شهرداری تهران، خود پرداخت این مبلغ را از محل فروش تراکم متقبل می شود. توافق فروشنده و شهرداری بر این مبنا بوده است که شهرداری به صورت چند مرحله ای و از محل فروش تراکم ثمن معامله را پرداخت کند که نهایتا کلاً 300 میلیون تومان به فروشنده پرداخت می شود و عملا 50 میلیون تومان (یعنی یک هفتم مبلغ زمین) پرداخت نمی شود.

-آنگونه که کوچک یزدی می گوید شهرداری پس از خرید، یک طبقه به آن اضافه میکند و آن را به آقای روحانی تحویل می دهد. اینجاست که سند رسمی خانه ویلایی 500 متری ولنجک به نام دختران آقای روحانی ثبت می شود.

-   از اینجا به بعد همسایگی خانواده روحانی با آقای کوچک یزدی آغاز می شود. در قطعه زمین جنبی منزل روحانی، زمین بایر دیگری نیز وجود دارد که جرو املاک آقای کوچک یزدی بوده است. اینجاست که آقای روحانی از فروشنده درخواست می کند تا با توجه به اینکه کمبود پارکینگ برای خودروهای خود دارند، زمین مذکور به صورت امانی و موقت 2 ماهه در اختیارش قرار گیرد تا به عنوان پارکینگ از آن استفاده کند.

با مواقت همسایه نگون بخت، زمین به امانت به خانواده آقای روحانی سپرده می شود و سپس 6 خودروی صفر به این پارکینگ منتقل می شود. با این حال نه تنها 2 ماه بعد پارکینگ امانی به صاحبش باز نمی گردد، بلکه تا 10 سال به همین منوال ماجرا ادامه می یابد. هرچه همسایه تلاش می کند نمی تواند متصرف غیرقانونی را از ملکش بیرون کند پس به ناچار با هماهنگی با کلانتری محل و با جرثقیل اقدام به خارج کردن خودروهای متصرف از ملکش می کند.

اینجاست که باردیگر روحانی به تصرف زمین اقدام نموده و علاوه بر آن از همسایه مالک زمین نیز به عنوان سرقت شکایت می کند. با اعتراض آقای کوچک یزدی، حدود 30-40 نفر از خانواده و اطرافیان روحانی به وی حمله کرده و وی را ضرب و شتم می کند.

-  موضوع دیگری که مورد اعتراض همسایه واقع می شود، بازکردن پنجره به روی حیاط همسایه است، که در این مورد خلاف قانون نیز با اغماض شهردار کارگزارانی وقت تهران، اعتراض همسایه به جایی نمی رسد.

-   البته لازم به ذکر است که همانطور که پیش از این نیز در کانال نجومی ها عنوان شد، ارزش فعلی خانه مذکور در حدود 45 میلیارد تومان است.

❓حال چند سوال مهم در این باره مطرح است:

1- با چه مجوزی شهرداری وقت تهران (به ریاست کرباسچی) با درآمد ناشی از تراکم زمینی را تهیه کرده و پس از ساخت خانه ویلایی در آن، آن را به نام خانواده روحانی منتقل می کند؟

2- اگر آقای روحانی پول خرید زمین را به شهرداری پرداخت کرده است، سند این پرداخت کجاست؟ و نیز از کجا در سال 1373 مبلغ 350 میلیون تومان به دست آورده است؟!

3- با چه مبنایی شخصی که خود را حقوقدان می داند به روی حیاط همسایه پنجره باز می کند؟

4- چگونه فردی که مدعی حقوق دانستن است، زمین همسایه را غصب و تصرف می کند و بعد نیز مالک نگون بخت را ضرب و شتم می کند؟

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه