در پی واکنش های شدید اصلاح طلبان چهارچوب دار و نیروهای باسابقه اصلاح طلب به سلسله اقدامات اخیر استاندار به نظر می رسد جریان فتنه ی گلستان زخم عمیقی را برداشته اند و کمی از پشت پرده ی نقش آفرینی در پروژه ی کادر سازی برای عناصر وابسته به خود بیرون آمده اند.


به گزارش پایگاه عدالت خواهاندر همین رابطه دکتر مصطفی سبطی عضو حزب منحله و خائن مشارکت گلستان و از طراحان اصلی جریان مهره چینی عناصر فتنه در گلستان در اظهاراتی از ماهیت پشت پرده ی خویش بعنوان نقش آفرین در انتصابات هدفدار مجموعه ی سیاسی استان پرده برداری کرد.
 سبطی‌ در ادبیاتی متملقانه و البته منفعت گرایانه عنوان کرد:
بنظر اینجانب برآیند کلی عزل و نصب‌های استاندار جدید مثبت و اعتدال‌گرایانه بوده است!
به همین جهت، به دوستان اصلاح‌طلب حزبی و غیرحزبی توصیه می‌کنم بزرگوارانه و با نگاه توسعه‌گرا، فراحزبی و فرا سلیقه‌ای به ظرفیت ها و محدودیت های کشور و استان در عزل و نصب‌ها بنگرند و در عین حال مدیران را با انصاف و هوشمندانه نقد نمایند، بطوریکه مسائل جزئی موجب  اختلاف در جبهه اصلاحات نشود.
همگرایی واجماع همیشه باید در دستور کار جبهه اصلاحات باشد!
سرویس سیاسی این پایگاه خبری بسیار عجیب و مضحک می داند که سبطی بعنوان یکی از اعضای اتاق فکر تیم ناسیونالیست مهیمنی ها اصلاح طلبان را دعوت به همگرایی و اجماع! کرده است.
چرا که دیدن چنین ژست هایی از سوی نیروهای رادیکالی چون سبطی که همواره محور انحصار طلبی و تمامیت خواهی برای معدود همراهان و هم طیفان به اصطلاح گرگانی و شهری خود بوده اند کاملا غیر قابل پذیرش و البته طنز گونه به نظر می رسد.
از طرفی دیگر انگار دم خروس حمایت و استقبال تربتی نژاد از اقدامات مناف هاشمی در خصوص میدان دادن به وابستگان فکری جریان فتنه و تفکرات ضاله افرادی لندن نشین و اپوزوسیون چون عبدالکریم سروش بیرون زده است و در این خصوص استاندار را مختار و دارای اختیار تام!دانسته است. موضوع و رفتار عملی تربتی نژاد که بیش از هر چیز بر عدم التزام عملی وی به ولایت فقیه دلالت دارد و البته موضوعی که لازم است شورای محترم نگهبان قانون اساسی استان گلستان با دقت مد نظر قرار دهد.
تربتی نژاد که در باطن کار خود را به یکی از اعضای ائتلاف فتنه گران در خصوص فرمانداری گرگان بدل کرده و عوض انجام وظایف نمایندگی و رسیدگی به معضلات شدید حوزه ی انتخابیه اش پرچم دار معرکه ی فتنه گران گلستان شده است در اظهاراتی شبیه به ساکتان فتنه۸۸عنوان کرده:
 فشاری برای انتخاب گزینه خاصی برای فرمانداری نداریم! استاندار در انتخاب فرماندار مختار است!
سرویس سیاسی این پایگاه خبری این جمله ی تربتی نژاد را باید دارای پارادوکسی روشن دانست چرا که همه ی سیاسیون اصلاح طلب خوب و پرواضح می دانند که فقط دو گزینه ی جدی و اصلی برای فرمانداری گرگان مطرح بوده اند و این دو گزینه افرادی نبودند جز سید جواد قدس علوی و ابوالقاسم صفوی!افرادی که گزینه های خاص مهیمنی ها و فتنه گران گلستان بودند.حال دیگر چه اختیاری را می توانیم برای انتخاب گزینه های دیگر قائل باشیم؟!جز اینکه سید جواد قدس علوی بدلیل حجم حواشی و تخلفات اقتصادی و مدیریتی مقبول افکار عمومی واقع نمی شود و ابوالقاسم صفوی حامی جریان فتنه و تفکرات ضاله بعنوان تک گزینه ی تیم فتنه به سرکردگی مهیمنی ها باقی می ماند!حال باید دید اولا منظور تربتی از نداشتن گزینه ی خاص و البته اختیار استاندار در انتخاب چه بوده است؟!
نماینده مردم گرگان و آق قلا در گفت وگو  با سحر گلستان اظهار داشته: در جلسه ای بین نمایندگان گرگان و استاندار گلستان، سه گزینه پیشنهادی فرمانداری گرگان را بررسی و مشخص کردیم که هر کدام شرایط بهتری داشتند، انتصاب شود؛ بنده خبری از معرفی فردی به وزارت کشور ندارم.
 تربتی نژاد ضمن تاکید بر نقش مشورتی نمایندگان! در انتخاب فرماندار گفت: سیاست استاندار  این بود که نمایندگان نقش پر رنگ تری داشته باشند! البته هیچ گونه فشاری برای انتخاب فردی خاص برای فرمانداری گرگان نبوده و نیست، استاندار گلستان در انتخاب فرماندار که حق نماینده عالی دولت در استان است، استقلال دارد.
جالب توجه است که تربتی ضمن تاکید بر نقش مشورتی نمایندگان و حتی اقرار بر اینکه استاندار نیز خواستار نقش آفرینی پر رنگ تر نمایندگان می باشد عملا و در حداقل کار بر رفتار خنثی خود در قبال انتصاب گزینه ای وابسته به تیم فتنه ی گلستان چون صفوی تاکید کرده است و استاندار را در خصوص انتصاب چنین گزینه ای معلوم الحال مستقل دانسته که این نیز نباید از چشم نیروهای انقلابی شورای نگهبان گلستان نادیده گرفته شود.
از سوی دیگر محمد حسین علی اصغری حامی پرو پا قرص امروز های تیم مهیمنی ها و آتش بیار معرکه در خصوص انتصاب ابوالقاسم صفوی در ادبیاتی انتحاری و مذبوحانه علنا بر حمایت از گزینه ی مهیمنی ها و تیم فتنه برای فرمانداری تاکید کرده است.

دبیر اتحادیه ی انجمن های اسلامی گلستان که خود در فرآیندی غیر دموکراتیک و بالا به پائین و بدون انتخابات آزاد اتحادیه را چندین سال به تشکلی چند نفره تبدیل کرده و امروز ها بشدت از واکنش اعضای اتحادیه نسبت به جایگاه خود ابراز نگرانی می کند شتابان به دامان سیاسی مهیمنی ها پناه برده و در موضعی منفعلانه عنوان داشته:


برای توسعه کشور، استان و شهرستان  به انسانهای توسعه یافته ، مبتکر و برنامه محور نیازمندیم.مهندس ابوالقاسم صفوی از نیروهای ارزشی و توانمندی است ( اینجا ) که  حدود هفت سال در دوران اصلاحات  درمدیریت بحران استانداری گلستان شایستگی و توانمندی خود را به اثبات رسانده و همواره در سختی ها و مشکلات یار و مددکار جریان اصلاح طلبی بوده است! او  مدیری با برنامه است که می تواند با برنامه های خود شهر گرگان را از بحرانی که گرفتار آن شده نجات داده ! به توسعه همه جانبه آن کمک کند. باید همه ما تلاش کنیم تا او بتواند در خدمتش به مردم گرگان موفق شود. این انتصاب می تواند به گسترش فرهنگ اصلاح طلبی که راه نجات کشور است کمک نماید.
این پایگاه خبری این اظهارات محمد حسین علی اصغری را کاملا ناشی از ضعف جایگاه خود در اتحادیه می داند و این رفتار سیاسی وی در ائتلاف با تیم مهیمنی ها را منفعت طلبانه و به منظور گریزگاهی برای بقای سیاسی خود در جریانی دیگر ارزیابی می کند.
علی آهنگر  پایگاه عدالتخواهان

بیشتربخوانیم

***

خبرمهم / ابوالقاسم صفوی گزینه احتمالی فرمانداری گرگان و حامی جریان فتنه را بهتر بشناسیم+تصویر

خبرمهم -عکس/ آقای استاندار! فرماندار ناقض قانون بدرد گرگان نمی خورد / مسئولی که دو تا ماشینش یک و نیم میلیارد بیارزد، نمی خواهیم

خبرمهم/ در جلسه مهم و خصوصی منرل حسین میراحمدی رییس حزب اعتماد ملی گلستان و رییس دفتر تربتی نژاد چی گذشت؟!!

خبرمهم/ واکنش فعالان سیاسی اصلاح طلب به انتصاب ابوالقاسم صفوی حامی جریان فتنه و مبلغ تفکرات ضاله ی عبدالکریم سروش بعنوان فرماندار گرگان

کنایه ای سنگین به سلسله انتصابات عناصر وابسته به جریان فتنه توسط مناف هاشمی استاندار گلستان

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه