پایگاه عدالت خواهان"اگر قبول کنیم همه این کارها در راستای مبارزه با فساد باشد باز هم این آدرس اشتباه است چون فساد در بخش های دولتی و عناصر بانفوذ در بدنه استانداری دیده می شود نه در کشاورزان .

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"گندم گلستان از ابتدای خرداد ماه در مناطق شمالی و صحرا قابل برداشت می باشد  ، همه ساله برداشت گندم از شرق گلستان شروع شده و با شیب ملایم به سمت غرب استان ادامه می یابد .

این امر با توجه به وسعت زیاد اراضی گندم استان و کمبود کمباین و تراکتور برای برداشت و حمل و نقل ، منطقی به نظر می رسد .

اما وقتی برداشت ها به دلایل مختلف مانند بارندگی امسال به تعویق بیفتد ، پای دلالان به بازار خرید باز می شود .

از طرفی کشاورز نیز دنبال برداشت سریعتر محصول ، رسیدن به پول نقد و رفتن سراغ کشت بعدی می باشد ، از این جهت از دلال هر چند با مبلغی کمتر استقبال می کند .

دلال نیز گندم را سر زمین از کشاورز می خرد بدون اینکه هزینه سنگین حمل و نقل را گردن کشاورز بیندازد ، همچنین با خریدن کاه و دادن پول نقد ، خود کشاورز هم راضی تر به نظر می رسد .

این امر در پی تعویق افتادن پول گندم کاران در سال گذشته رخ داد که دولت در خرداد ماه گندم را از کشاورز تحویل گرفت اما در بهمن ماه پول آنها را داد ، طبعا کشاورز با پول نقد حتی به قیمت کمتر هم راضی می شود .

اما نکته ظریف دیگر؛ گندمی که دلال می خرد و در انبارهایش دپو می کند با قیمتی بیشتر چند ماه بعد به دولت می فروشد اما نکته اینجاست که این گندم مشخص نیست مال کدام زمین و کدام منطقه استان است و جزو آمارهای مشخص شده از قبل نمی باشد و اینگونه است که در پایان برداشت در آمارها با مشکل مواجهیم .

دولت طی سالهای گذشته نشان داده به فکر کشاورز نیست و دلایل آن هم معلوم است ، قیمت گندم امسال بالاتر نرفته در حالیکه دولت باید طبق قانون شش ماه قبل از برداشت قیمت تضمینی را اعلام کند ، اما نه تنها این کار را نکرده بلکه افزایش هم نداده در حالیکه کشاورز برای خرید همه نهاده  ها و خدمات کشاورزی وحتی تامین زندگی خود شاهد افزایش قیمت ها بوده است .

همچنین دولت قیمت کلزا را نیز کاهش داده و هیچ کشاورزی امسال از قیمتهای داده شده از طرف دولت دل خوشی ندارد ، در کنار این علائم بد ، حال چطور می توان انتظار داشت که مردم گندم خود را به مراکز خرید دولتی تحویل دهند ، تازه به آنها دستور داده شود که معرفی نامه هم داشته باشند و دهها امر و دستور دیگر .

این همه متولی گری دولتی در بخش کشاورزی واقعا نوبر است در حالیکه هیچ خدمتی به کشاورز داده نمی شود .

اگر قبول کنیم همه این کارها در راستای مبارزه با فساد باشد باز هم این آدرس اشتباه است چون فساد در بخش های دولتی و عناصر بانفوذ در بدنه استانداری دیده می شود نه در کشاورزان ، کشاورز بدبخت که با صدها مشقت فقط به دنبال رزق و رزوی حلال است و برای رسیدن به همین دسترنج  اندک خود با موانع زیاد مواجه است چطور می تواند مفسد باشد .

آقای استاندار بهتر است برود کنکاش کند و از مراجع نظارتی مانند اداره کل اطلاعات ، سازمان بازرسی ، سازمان اطلاعات سپاه و دادستانی که چه شخصیتهای بانفوذی در سالهای گذشته پشت فسادهای بخش غله و گندم بودند ، آنهایی که در بزنگاه برداشت گندم گلستان ، گندم خوراک دام از قزاقستان با راه آهن به گلستان وارد کرده و یا از طریق بندرامیر آباد به این کار دست زدند و آن را با قیمتی دو برابر به مثابه گندم کشاورزان به مراکز دولتی تحویل دادند .

آقای ر-ج با آقای ر به کجا می رفتند؟

چطور می شود فردی که تا بحال 3 هزار تن کسری گندم داشته و آرد آلوده به مردم می داده و چندین بار توسط مراجع نظارتی دستگیر شده ، راست راست در شهر با مسئول دفتر فلان شخصیت مهم استانی می گردد . با توجه به اینکه پرونده غله در استان و فسادهای پشت صحنه ان به جاهای خوبی رسیده و حتی یکی از معاونین اداره غله هم در حال رشوه دادن دستگیر شده ، بنظر می رسد در این حوزه همه چیز تمام شده است بجز برخورد قاطع که مردم منتظر این اقدامات هستند .

جناب استاندار ؛ یا علی بگویید و عشق را آغاز کنید ، همانطور که علی با اطرافیان ، با طلحه الخیر و زبیر سیف الاسلام و حتی برادرش عقیل این عشق را آغاز کرد .

انتهای پیام /

 

 

 

 نوشتن دیدگاه


Tagsاخبارمطالبه گری, یادداشت, اخبار مدافعان حرم, اخبار جریان فتنه, اخبار انتخابات, اخبار حوادث, اخبار ورزشی, اخبارفرهنگی, اخبارجهادومقاومت, اخبار روز, اخبار ویژه, اخبارشهرداری, اخبارشهرداری گرگان, شهرداری, اخباراستانی, اخبارکشور, اخباربین المللی, آخرین اخبارروز, خبرگزاری عدالت خواهان, خبرفوري, فوري, اخبار, اخبارفوري امروز, مقاله, یاداشت, خبر, عدالت خواهان گلستان, اخبارتحلیلی استان گلستان, اخباراستان گلستان, اخبار رامیان, اخبار آزادشهر, اخبارعلی آباد کتول, اخبار گرگان, اخبار آق قلا, اخبار بندر ترکمن, اخبار بندر گز, اخبار کردکوی, اخبار گمیشان, اخبار مینودشت, عدالت, عدالت‏خواهی, جنبش عدالتخواهی, نهضت عدالتخواهی, پیروزی حق, فساد, مبارزه با فساد, فساد مالی, مفاسد اقتصادی, مبارزه با مفاسد اقتصادی, امنیت اقتصادی, ویژه‏خواری, اشرافی‌گری مسئولان, کارگزاران نظام, مردم, وظیفه مردم نسبت به مسئولین, برخورد با ظالم, ظلم‌‏ستیزی, ایستادگی مقابل ظلم, نظام جمهوری اسلامی ایران