این اقدامات سودجویانه در حالی انجام می گیرد که می بایست مدیریت جهاد کشاورزی استان و شهرستان گرگان با همکاری سازمان صنعت،معدن و تجارت اقدام به تعطیلی معادن می کردند تا تکلیف انها مشخص شود و از این عوارض هیچ برداشتی انجام نگیرد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"مسئله ی حفظ منابع طبیعی یکی از اولویت های مهمی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای مدظله العالی بارها و بارها با شدت و جدیت این مسئله را به مسئولین ذیربط گوشزد کرده و خواستار مجازات متخلفین و متعرضین به منابع ملی شدند.


با این وجود شاهد هستیم بر اساس منافع اقتصادی برخی عناصر دست اندازی و ایجاد تغییرات نامتعارف در عوارض طبیعی تمامی نداشته و سودجویان بدون توجه به فرمایشات ولی امر مسلمین در پی کسب سود از دست اندازی های خارج از حد استاندارد به منابع ابایی ندارند.
در همین رابطه باخبر شدیم برداشتهای غیرمجاز از منابع شن و ماسه در اعماق حدود 10-40متری سطح زمین و شاید بیشتراز این میزان در حوزه شهرستان گرگان و در منطقه حد فاصل زیر سد نومل و جاده توسکستان و روستای اهنگر محله  هم اکنون  انجام گرفته است.و متاسفانه احدی از مسئولین پاسخگوی این دست اندازی وحشتناک به منابع ملی نبوده و نیست.
 از طرفی سازمان صنعت ، معادن و تجارت از یکسو و از طرفی دیگر سازمان امور اراضی استان گلستان و نهایتا سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر سازمانهای دولتی ذیربط و وابسته که معلوم نیست در زمان اینگونه اقدامات کجا بوده اند چگونه به اینگونه برداشت های غیر قانونی از زمین راضی شده اند؟!
وضعیت این برداشت های غیرقانونی به شکلی است که افراد سودجو بدون هرگونه اقدام از سوی مسئولین جهاد استان،امور اراضی و منابع طبیعی همچنان بصورت شبانه روزی به برداشت های غیر قانونی و سودجویانه ی خود ادامه می دهند!!!
این اقدامات سودجویانه در حالی انجام می گیرد که می بایست مدیریت جهاد کشاورزی استان و شهرستان گرگان با همکاری سازمان صنعت،معدن و تجارت اقدام به تعطیلی معادن می کردند تا تکلیف انها مشخص شود و از این عوارض هیچ برداشتی انجام نگیرد.
گفتنی است انجام این برداشت های غیر قانونی و سودجویانه در حالیست که مجوزهای برداشت شن و ماسه در عمق حداکثر 4متر مجاز می باشد و این موضوع در مجوزهای صادره ی انها نیز قید شده است!!!
گفتنی است انجام این برداشت های سودجویانه و غیر استاندارد به یک الی دو معدن محدود نشده و معادن زیادی این اقدامات غیر قانونی را به شکلی سازمان یافته انجام می دهند!
در پایان ضمن اعتراض شدید به سازمان جهاد کشاورزی استان،امور اراضی استان،منابع طبیعی استان و سازمان صنعت،معدن و تجارت استان از دستگاه های نظارتی و قضایی استان خواستاریم جهت لبیک عملی به این همه توصیه ی موکد رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی درباره ی حفظ  آینده منابع طبیعی و برخورد با غارتگران شن و ماسه  در این مسئله ورود و مدیران و  افراد متخلف را مورد کیفر قانونی لازم قرار دهند.

 

                               فیلم

 

 

 دیدگاه‌ها   

0 #2 بی طرف 1396-11-12 08:07
مسئولین ما فقط به فکر حقوق و مزایای خودشون هستند...این سرمایه خدادادی تنها به جهت بی خیالی و بی مسئولیتی دست اندرکاران داره نابود میشه...چقدر این گودال عمیقه!
نقل قول کردن
+2 #1 همشهری 1396-11-07 15:00
خدا ....دکتر مختار مهاجر رئیس سازمان استان که حسابی به کشاورزی استان گلستان لطمه زده.بیشتر مدیریت هاشو فک و فامیل هاشو گذاشته.باید استاندار چاره ای بیاندیشد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه