قدس علوی مدیرکل شیلات گلستان در جلسه ای نمایشی در رابطه با تکثیر و پرورش زالو عنوان کرده:تکثیر مراکز تولید زالو ،مشکل بیکاری گلستان را برطرف میکند!!!

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"قدس علوی مدیرکل شیلات گلستان در جلسه ای نمایشی در رابطه با تکثیر و پرورش زالو عنوان کرده:
تکثیر مراکز تولید زالو ،مشکل بیکاری گلستان را برطرف میکند!!!
 مرکز تکثیر زالو گلستان بعنوان چهارمین مرکز در جهان به فناوری استخراج آنزیم از بزاق زالو دست یافت.
در همین رابطه سرویس اقتصادی این پایگاه خبری در ذیل به تحلیلی قابل تامل و البته آماری خواهد پرداخت:
بی شک مسئله ی تکثیر و پرورش زالو می تواند نقش قابل ملاحظه ای در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نظیر اشتغال داشته باشد.لکن همانطور که صاحبنظران شیلاتی واقف هستند تحقق پرورش زالو در استان با همایش و کارگروه و امثالهم به نتیجه نمی رسد و لازم است مدیرکل به استناد آمار عملی خروجی دستاوردهای خود را به سمع و نظر افکار عمومی برساند نه اینکه با ایجاد شوهای تبلیغاتی و نمایشی و صرف هزینه های غیر ضروری بخواهد عملکرد نامطلوب خویش را اصطلاحا ماله بکشد.
بررسی آمار های مربوط به صدور موافقت اصولی واحدهای آبزی پروری به وضوح نشان می دهد در چند سال مدیریت سید جواد قدس علوی فقط دو مورد پروانه ی موافقت اصولی برای پرورش یا تکثیر زالو صادر شده است!یکی واحد تکثیر مربوط به شرکت تعاونی پرورش ماهیان سردآبی ماهی پران مهدی آباد به شماره ی پروانه ی۱/۶۵۴۰۷مورخ۱۳۹۵/۵/۱۳و دیگری واحد پرورش زالوی طبی به شماره ی پروانه ی۱/۹۴۲۸۵مورخ۱۳۹۵/۷/۷و صدور تنها این دو مجوز در حالیست که استان گلستان با بهره مندی از ظرفیت های زیاد فارغ التحصیلان و متخصصین شیلاتی می بایست به یک قطب پرورش زالو در خاور میانه بدل می گشت!نه اینکه به صرف صدور دو موافقت اصولی مدیرکل شیلات گلستان با راه اندازی کارگروه های نمایشی به دنبال شو و میتینگ ظاهری باشد.و در فرآیند برگزاری اینگونه شوهای پر خرخ سرمایه ها و بودجه های داخلی اداره کل شیلات را صرف دعوت های بی مورد از مسئولین کشوری شیلات و نیز مسئولین استانی نماید!!!
دیگر اینکه افکار عمومی می دانند رسیدن به اهداف پرورش زالو هرگز با جلسه و میتینگ و شوهای تبلیغاتی و سخنرانی به جایی نمی رسد بلکه عملگرایی است که اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق می کند!!!
از دیگر نکاتی که جا دارد بدان پرداخته شود این است که مدیرکل شیلات گلستان به صرف یک ادعا عنوان کرده: تکثیر مراکز تولید زالو ،مشکل بیکاری گلستان را برطرف میکند!!!حالیکه اولا با صدور دو واحد تکثیر و پرورش و یا حتی چند واحد دیگر این ادعا هرگز نمی تواند علمی و مطابق واقع باشد و ثانیا چقدر جالب است این ادعا در شرایطی که با وجود سابقه ی استان در ماهیان خاویاری و استخوانی و میگو و زینتی و قفس نمی توانیم آماری از بهبود وضعیت اشتغال استان از زمان تصدی سید جواد قدس علوی ارائه دهیم اگر چه تلفات گسترده ی اقسام نایاب ماهیان خاویاری،تعطیلی مزارع پرورش ماهیان گرم آبی،تلفات سنگین ماهیان استخوانی در آق قلا،عدم تولید ماهی در قفس،تعطیلی مجتمع ماهیان گرم آبی آلاگل و ...از جمله مواردیست که خروجی عملکرد سید جواد قدس علوی می باشد که ظرفیت های اشتغال در استان را به شکلی جدی تضعیف کرده است.حال چقدر عجیب است که مدیرکل شیلات گلستان با وجود هیچ نوع خروجی عملی در تمام این عرصه ها می خواهد فقط از طریق پرورش زالو معضل بیکاری استان را حل کند!؟
باید توجه کرد که مدیرکل شیلات گلستان که در ارائه ی آمارهای کذایی و خلاف واقع در رابطه با پرورش ماهیان در قفس و خاویاری در کتاب۱۰۰اقدام دولت تدبیر و امید در گلستان سابقه ای درخور داشته از گفتن چنین اظهاراتی غیرکارشناسی در شوهایی برای ابقا خود مضایقه نخواهد کرد!!!
و اما استاندار گلستان که سابقه ی اجرایی محکمی در کارنامه ی مدیریتی خود دارد و قطعا آنقدر محاسبه گر است که فرق بین شعار توخالی و امکان عملی شدن یک ادعا را می داند لازم است با توجه به سابقه ی قبلی مدیرکل شیلات گلستان در ارائه ی آمارهای خلاف واقع و میزان خسارت های وارده ناشی از مدیریت وی به مجموعه ی شیلات گلستان هوشمندانه در مقابل این اقدامات مدیرکل متخلف را مورد مواخذه قرار دهد.

 

*  زمین بیت المال هکتاری 830 هزارتومان / آقایان مسئولین نظارتی به داد بیت المال برسید!!+سند

 *   آقای وزیر! اگر شما از شهدا و جانبازان خجالت می کشیدید هرگز چنین نمی کردید!! / هر چه بگندد نمکش می زنند وای بروزی که بگندد نمک!!+سند

*   تخلفات و فسادهای مالی میلیاردی در پروژه های شیلات گلستان/ سازمان بازرسی کجاست؟

*   تخلفات عدیده ی مسئولین سازمان شیلات ایران وحامیان شرکت مامسا در وزارت جهاد/ بی تفاوتی مسئولین نظارتی تاکی ؟+سند

*  ازتصرف غیر قانونی منابع ملی و اراضی تا فعالیت غیرقانونی شرکت مامسا / وقتی بیت المال تبدیل به بیت الحال میشود!

*  رانت دیگری در شیلات گلستان/اینبار برای دو شرکت نقشاب گستر و رهاب سازه/چرا با فساد مالی مدیران شیلات برخورد نمی شود/ در صورت عدم برخورد منتظر تحصن امت حزب الله باشید

*  تخصیص 260000 لیترسوخت غیر قانونی جهت فعالیت های غیر قانونی شرکت مامسا توسط مدیرکل شیلات گلستان!؟

*  پرده برداری ار تخلفات و رانت دیگر سید جواد قدس علوی

*  هزینه ده ها میلینونی برای سفر یک روزه رئیس سازمان شیلات ایران توسط مدیرکل شیلات گلستان!!

*  بیت المال قربانی تعاملات سیاسی!! / بی اعتنایی به حکم سازمان بازرسی توسط متولیان مجتمع میگوی گمیشان!؟

*  شرکت مهندسین مشاور آسارآب تک گزینه مطالعات مجتمع میگوی گمیشان!!

*  خسارت میلیاردی اداره کل شیلات استان گلستان به بیت المال+سند

*  بازداشت یکی از عوامل عمرانی سایت میگو گمیشان توسط ضابطین محیط زیست / کریمی : اجرای عملیات با تصویب شورای تامین استان گلستان متوقف شده است

*  اعتراض شدید شرکت های بومی به مناقصات برگزار شده در اداره کل شیلات گلستان + سند

*  پروژه احداث کانال mc،زهکش mdو پل های c2و d3مجتمع پرورش میگوی گمیشان فاقد استاندارداست

 
سرویس اقتصادی پایگاه عدالتخواهان

انتهای پیام.

 

 

 

 دیدگاه‌ها   

0 #1 شیلاتی 1396-11-05 15:36
حالا همین مانده قدس علوی بعد از ماهیان خاویاری نسل زالو رو هم منقرض کنه
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه