منابع موثق خبری در گفتگو با این پایگاه خبر از واگذاری غیر کارشناسی و دور از انتظار  و در عین حال یک بام و دو هوای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان در مناقصه حمل کود شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان  خبر می دهند .

 به گزارش پایگاه عدالت خواهان"ماجرا از این قرار است که مناقصه ای از سوی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در هفته های گذشته جهت حمل 50 هزار تن کود برگزار گردیده است که شرکت حمل و نقل آبادان با دادن قیمت غیر  کارشناسی و تایید اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان برنده مناقصه گردیده است .حال چند سوال از مدیر کل محترم راهداری و حمل و نقل استان طرح می گردد که امید است آقای میقانی جهت تنویر افکار عمومی و رانندگان زحمتکش و سایر شرکتهای حمل و نقل بدان پاسخ شایسته دهند .

1- چرا شرکت آبادان با وجود داشتن 14 ملیارد بدهی به رانندگان زحمتکش استان کماکان در حال فعالیت و صدور بارنامه می باشد و به هیچ نهادی نیز پاسخگو نمی باشد اما شرکتهای دیگر حمل و نقل حتی اگر یک ملیون کرایه راننده را پرداخت نکرده باشند جلوی فعالیت و صدور بارنامه آنها گرفته و متوقف می گردد؟

2- آیا اگر سایر شرکتها چنین بدهی ملیاردی و سنگینی به مردم داشته باشند آقای میقانی به آنها اجازه فعالیت می دهد ؟

3- چرا آقای میقانی در پاسخ به نامه شرکت خدمات حمایتی در تاریخ 96/9/18 از سویی شرکت آبادان را در ردیف شرکتهای مجاز حمل و نقل شمرده و از سویی دیگر در نامه مورخ 96/10/6 شرکت مذکور را دارای بدهی ملیاردی دانسته و به نوعی شرکت خدمات حمایتی را با توجه به سابقه منفی شرکت آبادان ، هشدار به اعتراضات رانندگان در آینده داده است و از سویی دیگر در این مرقومه به صورت غیر حرفه ای از شرکت خدمات حمایتی استان خواسته است که موضوع را به امور فنی و بازرگانی خدمات حمایتی در تهران بسپارد !! آیا این پیشنهاد در حیطه کاری آقای میقانی بوده است یا قصد داشته است به نوعی به شرکت آبادان خدمتی کرده باشند و آقای حسام رییس خدمات حمایتی استان را خلع سلاح نمایند .این در حالیست که اگر آقای میقانی در همان نامه اول صلاحیت شرکت آبادان را مورد بررسی قرار داده و عدم صلاحیت و مشکلات این شرکت را اعلام می کردند در حال حاضر این شرکت د عرصه ورود پیدا نمی کرد و جا داشت اداره کل راهداری و حمل و نقل  آنها را تا زمان پرداخت کامل بدهی به رانندگان اجازه ورود به مناقصات را نمی دادند .و حق سایر شرکت های حمل و نقل محلی گرگان ،  نظیر کامیونداران گرگان که یک تعاونی مردمی می باشد را پایمال نمی کردند و شرکت آبادان نیز ملزم به پرداخت بدهی خود به رانندگان زحمتکش می شد .

4-آقای میقانی در پایان مکاتبه اش از خدمات حمایتی خواسته است که در قرارداد حمل ،  نحوه پرداخت کرایه به رانندگان قید و مشخص گردد اما آیا ایشان نمی دانند که شرکت آبادان خون مردم را در شیشه کرده و در حال حاضر با داشتن 14 ملیارد بدهی اصلا نبایستی در این مناقصه اجازه ورود پیدا می کردند .

5-منابع  موثق خبر  از دوستی دیرینه و رفاقت بین آقای میرشاهی معاون حمل و نقل و جعفری مدیر آبادان داده اند آیا درست است که از روابط همشهری علی آبادی  بودن این دو نفر بایستی رانندگان مجدد در دام شرکت آبادان بیفتند ؟

6-آیا شرکت های حمل و نقل و رانندگان استان به این رفتار دوگانه و یک بام و دو هوای اداره حمل و نقل حق ندارند تردید داشته باشند ؟

7-چرا یک شرکت که در حمل آرد ، گندم که کالاهای استراتژیک می باشند موفق نبوده و عامل نارضایتی عمومی و پایمال شدن حقوق رانندگان استان و حتی دولت شده  و موجبات بدبینی به نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم آورده است بایستی مجدد به آن اعتماد کرد و بارنامه داد و در مناقصه های دولتی آن را شرکت داد ؟

8- آیا صحیح است که شرکت آبادان به رانندگان اعلام نموده است که کرایه حمل پس از سه ماه پرداخت می شود ؟ و این در حالیست که مطابق پیگیری بعمل آمئه توسط این پایگاه خبری کرایه حمل پس از تحویل صورتحساب شرکت حمل کننده به صورت یک هفته ای پرداخت می گردد.

9- آقای میقانی اعلام فرمایند که شرکت آبادان در استان گلستان چند دستگاه کامیون دارد و چرا باید بدون داشتن ناوگان حمل و با حمل کالا توسط کامیونهای محلی ، حق بالاسری دریافت نماید .

10- و نکته بسیار مهم و حائز اهمیت اینکه آقای میقانی اعلام نمایند که ضوابط ثبت  شرکت حمل و نقل چیست؟ مگر در ضوابط نداریم که بایستی 3000 متر زمین و پارکینگ و 300 متر دفتر اداری و حداقل 10 دستگاه کامیون داشته باشند ؟ آیا قبول دارید که همه این مستند سازی ها و دادن پروانه به شرکت آبادان با مستندات صوری انجام شده است ؟ شاید بگویید که سیلوی غله را اجاره نموده اند اما آیا در حال حاضر که شرکت مذکور  پیمانکار غله نیستند آیا مجاز به استفاده هستند ؟ آیا رانندگان با بار کود می توانند در سیلوی گندم به عنوان پارکینگ رانندگان مراجعه و توقف داشته باشند ؟ حتما جواب خیر است . و اینکه  تاسیسات و نمازخانه و سرویس حمام و بهداشتی و 300 متر دفتر اداری که جز ضوابط است دقیقا کجای سیلو است که در اختیار شرکت  آیادان می باشد ؟ مگر نباید شرکت حمل و نقل پارکینگ جهت خواب و استراحت داشته باشد ؟ آیا سیلوی گرگان پارکینگ شرکت آبادان است؟ آیا راننده ها میتوانند شبانه روزی در آن پارکینگ مستقر و استفاده نمایند .پر واضح  است که تمام این موارد به حالت کاملا صوری به اداره حمل و نقل اعلام شده و آن اداره نیز با علم بر این موضوع پروانه فعالیت صادر نموده است .مثلا در شهرستان گنبد و گالیکش،  شرکت آبادان در یک اتاقک بسیار کوچک مستقر است و خبری از ضوابط و شرایط شرکتهای حمل و نقل مشاهده نمی شود که این امر هم مورد اعتراض شرکتهای حمل و نقل منطقه گنبد و گالیکش می باشد .

لازم به ذکر است بنا به اظهارات آقای میقانی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان  در حال حاضر شرکت بازرگانی دولتی ایران به علت عدم اجرای تعهدات و نارضایتی های مردمی حمل گندم استان گلستان را از شرکت آبادان گرفته است و شرکت دیگری در حال اجرای حمل گندم در استان می باشد .

در پایان از آقای مهندس کشاورزیان رییس سازمان حمل و نقل و راهداری کشور و استاندار محترم استان جناب آقای دکتر هاشمی خواهان پیگیری و استیفای حق و حقوق رانندگان و همچنین جلوگیری از ورود از این قبیل شرکتها به مناقصات استانی هستیم .به قول معروف مومن از یک سوراخ یک بار گزیده می شود و آزموده را آزمودن خطاست .

 

 

 

 دیدگاه‌ها   

+4 #14 همشهری 1396-11-05 20:47
باسلام
طبق اسناد و مدارک موجود شرکت خدمات مقصر نیست.مدیرکل پایانه عامل اصلی فعالیت شرکت آبادان در استان است.نباید اجازه ی فعالیت بده به این چنین شرکت ها.
نقل قول کردن
+5 #13 راننده 1396-11-05 20:17
با سلام
طبق اسناد و مدارک شرکت خدمات مقصرنیست.مدیرکل پایانه نامه زده آبادان جزو حمل نقل اعلام کرده بعد دوهفته بعد نامه زده آبادان۱۴میلیارد بدهی داره.خدا به راه راست هدایتش کنه
نقل قول کردن
+7 #12 راننده کامیون 1396-11-03 13:29
بایاد ونام خدا وسلام تورا به خدا قسم به این جماعت راننده کمک کنید ازدست این شرکت ابادان قده سرطانی این استان استاندارمحترم مدیرکل محترم پایانه کمک کنید متشکریم جمعی از رانندگان
نقل قول کردن
-1 #11 علی 1396-11-03 10:47
سازمان حمل ونقل کمک تشکر از مدیرکل
نقل قول کردن
+8 #10 مختوم 1396-11-03 10:10
سلام .آبادان و خلیج فارس مثل سرطان هستند .مواظب باشید دوباره گول نخورید .پایانه هم دروغ میگه .شریک دزد و رفیق قافله هستند متاسفانه وگرنه الان آبادان در سه شهر بارنامه نمی زد.
نقل قول کردن
+7 #9 علی 1396-11-03 09:34
باسلام باتشکر ازمدیرپایانه ایشان کارشان رودرست انجام دادن شرکت کشاورزی باید این قرارداد را نمیبست بازم ازمهندس میقانی تشکر میگردد
نقل قول کردن
+8 #8 راننده 1396-11-03 03:26
شگرد این شرکت اعلام بار نقدی است و بعد حمل باید کفش آهنی بپوشی برای رفتن دنبال کرایه .من یکسال بار بردم ولی کرایه ندادند هنوز .اگر خواستید اطلاعات را برای سایت میفرستم .کجای دنیا همچین قانونی است که اینطور حق راننده را بخورند و پایانه هم فقط نظاره گر باشه .ما به زودی تجمعی جلوی پایانه و استانداری خواهیم داشت .
نقل قول کردن
+8 #7 شرکت حمل و نقل 1396-11-03 01:25
آقای فرامرزی برای کوچکترین مورد دنبال بهانه میگرده و پروانه مارا تمدید نمیکنه؟ و فشار میاره،. حالا برای آبادان انگار کلا همه دربست در اختیار هستند.
نقل قول کردن
+11 #6 نادر 1396-11-02 20:56
سر خودتون درد نیارین هیچ اتفاقی نمیفته. ظلمی که این آبادان به راننده ها میکنه و کرده دشمن نمیکنه.کجا دیدی کرایه یکسال دوسال طول بکشه .باز بار هم بهش بدن !واقعا جای تاسف داره .دم پایانه گرم. آقای فرامرزی میرشاهی دقیقا کجایین
نقل قول کردن
+11 #5 خسرو 1396-11-02 20:25
به نقل از جمعی از رانندگان:
ما رانندگان که زندگی خود را پای شرکتهای آبادان و خلیج فارس از دست دادیم .خدا ازشون نگذره و تقاص کردارشون بگیره .ما پیش زن و بچه هامون شرمنده ایم .روزی که این دو شرکت بسته شود ما یک جشن بزرگ خواهیم گرفت .ولی حیف که لابی ها زیاد است .و خود پایانه هم پشت سر اینهاست. و فقط زورشون به ماها میرسه.پایانه ۴ درصد میگیره در عوض چه خدماتی میده به راننده ها ؟؟؟ در عوض تایید میکنه آبادان رو تا بار حمل کنه ‌.بارنامه میده بهشون در عوض .آقای میقانی پیش خدا مسوولی...

۴ درصد پایانه یک پول واقعا زور است در قبال هیچ خدمتی...
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه