ماجرایی که توسط قربان برزگر و عواملش با حمایت های باندی صورت می گیرد فردی دیگر بنام روحی در شهرک صنعتی کلاله نیز به چنین اقداماتی دست زده است و حتی در بارندگی های اخیر کلاله حدود۵۰تن از گندم های وی فاسد شده است!!!و این مسائل با توجه به شباهت فرآیند تخلف می تواند به باند قربان برزگر و حامیانش مرتبط باشد!!؟

 

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"آقای قربان برزگر در سال ۱۳۹۵با حمایت برادرش فرماندار فعلی کلاله و حمایت های آقای یازرلو با وجود اعلام قاطع رئیس اداره ی غله ی گنبد مبنی بر عدم نیاز به انبار جدید ذخیره سازی در آن مقطع نسبت به اجاره ی کارخانه ی پنبه ی بیک زاده در گنبد اقدام می نماید و در سایه ی حمایت های افراد دانه درشت و ذی نفوذ قراردادی را با اداره کل غله منعقد می نماید و در انبار فاقد استاندارد کارخانه ی پنبه پاک کنی!!!؟؟؟نسبت به خرید و ذخیره سازی گندم دولتی اقدام نموده بود گندم هایی که توسط برزگر در این انبار ذخیره می شده شامل گندم های خارجی با نرخ تقریبی۸۰۰تومان و گندم های فاقد کیفیت(حتی گندم دامی)با نرخی بسیار کمتر از مبلغ ۸۰۰تومان(حدودا۷۰۰تومان)بوده است، تا اینگونه سودی میلیاردی و یکشبه را این مسئول دولتی به جیب بزند!!!


با توجه به افشاگری این پایگاه خبری در سال گذشته از اقدامات صورت گرفته توسط این باند متاسفانه در سال جاری (سال۹۶)نیز قراردادی مشابه سال گذشته با وجود اعلام رئیس اداره ی غله ی گنبد مبنی بر عدم نیاز به انبار جدید اما اینبار با برادر کوچکتر قربان برزگر بنام محسن که فاقد هرگونه سابقه ای در گندم و آرد می باشد قراردادی غیر ضروری مشابه سال۹۵منعقد می گردد اما اینبار انبار قابوس گنبد!؟تا قربان برزگر بعنوان مهره ی پشته پرده تلقی گردد!!؟نکته ی جالب اینجاست که از محسن برزگر اس و پاس و فاقد هرگونه پشتوانه ی مالی صرفا به اخذ چک و سفته!!! بعنوان ضمانت نامه ای در قبال۱۵میلیارد تومان بیت المال مردم اکتفا می شود!در حالی که اینگونه الطاف هرگز برای افراد عادی و بدون لابی های فاسد ممکن نمی گردد!!!؟  اما محسن برزگر برادر فرماندار کلاله و برادر قربان برزگر مشاور اقتصادی استاندار سابق که با لابی گری با یکی از معاونین اداره کل غله به این توفیق نائل می شود!؟اما اینبار شکل مسئله حادتر شده و گندم دامی فاقد استاندارد و سراطان زای دارای سیلیس بالا (با قیمت تقریبی۷۰۰)تومان که در یکی از واحدهای اقتصادی برزگر در کلاله توسط مباشر وی در آن واحد اقتصادی به این انبارها که بناست گندم خوراکی مردم را ذخیره نمایند منتقل می شود تا جایی که میزان گندم های فاقد استاندارد به میزان۵۰۰۰تن نیز می رسد که با هدف سود جویی به خورد مردم بی گناه داده شود!!!؟


ضمنا حسب گزارش های رسیده در سایر مراکز خرید گندم نیز طی اقداماتی نظیر تحویل گندم وارداتی به دولت به سودهای یکشبه و میلیاردی دست یافته اند که چنانچه اراده ای نزد مسئولان نظارتی استان جهت مبارزه با اینگونه مفاسد اقتصادی وجود داشته باشد می توانند آمار واردات گندم به استان را در سالهای۹۵و۹۶از اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اخذ نمایند تا به صحت این گزارش های درست برسند.


مشابه ماجرایی که توسط قربان برزگر و عواملش با حمایت های باندی صورت می گیرد فردی دیگر بنام ر در شهرک صنعتی .... نیز به چنین اقداماتی دست زده است و حتی در بارندگی های اخیر کلاله حدود۵۰تن از گندم های وی فاسد شده است!!!و این مسائل با توجه به شباهت فرآیند تخلف می تواند به باند قربان برزگر و حامیانش مرتبط باشد!!!؟؟؟
به هر حال بجاست مسئولین نظارتی توجه کنند که جان و سلامت افراد جامعه قابل معامله و تسامح با متخلفین در هیچ سطحی نبوده و نیست و لازم است با اقدامی انقلابی و قاطع ریشه ی اینگونه مفسدین را بخشکانند.


در پایان گفتنیست برخی منابع موثق از ایفای نقش یکی از معاونان استانداری گلستان در پشت پرده ی تخلفات برزگر بعنوان شاه ماهی این فساد میلیاردی خبر می دهند که امیدوار است بی تعارف مورد  باید در خصوص صحت خبر باید بررسی قرار گیرد.
مسئولین مرتبط با فرآیندهای اقتصادی استان و غله گلستان نظیر محمود ربیعی معاون اقتصادی و برنامه ریزی استانداری، مدیرکل غله ، شخص جناب آقای مختار مهاجر بعنوان رئیس هیئت مدیره ی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه۲ و حراست سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در صورت بی اطلاعی و بی گناهی متوجه فسادهای گسترده در زیر مجموعه های خود باشند!!!

 

  مشاور اقتصادی استاندار گلستان در اداره کل غله چه می کند؟

در استانداری گلستان چه می گذرد ؟ بخش اول

در استانداری گلستان چه می گذرد ؟ بخش دوم

حاکمیت "لولوها " در سرزمینی محروم به نام گلستان/ طنز

آقای استاندار ! ! به کدامین گناه نیروهای ارزشی و پاک دست شهرداری را برکنار کردید ؟ / آیا در استانداری واحدی بنام "حراست و گزینش وجود دارد ؟ !!!

مرفهین درحکومت پابرهنگان نفوذی اند! بیرونشان کنید/معیار اکثر انتصابات دولت روحانی ،ثروت و مال و قدرت ،باندگرایی ....نه تقوا و تخصص!!

حراست ها خط اول مبارزه با مفاسد اداری / با دستمال کثيف، نمي‏توان شيشه را تميز کرد 

دهکدة غله گلستان و کدخدای آن !

نوستالژی صداقت ریاست غله گرگان آقای (الف - م )!!؟

از لابی گری احدی از نمایندگان استان گلستان ، تا خواب زمستانی مسئولین نظارتی + سند 

سخنی با دادستان محترم مرکز استان و مجمع نمایندگان استان گلستان

توزیع برنج تاریخ گذشته مشروط به بسته بندی جدید توسط اداره کل غله استان گلستان!؟+سند


سرنوشت نامعلوم و نگران کننده 3200 تن گندم غیر قابل مصرف انسانی سیلوی کارخانه آرد تلور غرب گلستان+سند


انتقال 16هزارتن گندم بعلت آب گرفتگی و وجود شپش درسیلوی فاضل آباد+سند

در اداره کل غله گلستان چه می گذرد؟/ فاسد شدن چندین هزارتن گندم ازغرب تا شرق گلستان+فیلم و تصویر

 

انتهای خبر

 

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه