مسئله ی زمین خواری و تصرف اراضی ملی مسئله ای بوده که امام المسلمین خامنه ای مد ظله العالی بارها و بارها نسبت به آن هشدار داده و امروز دستگاه های انقلابی قابل اعتماد به معظم له بشدت در پی برخورد با عوامل سودجو و دست انداز به این منابع بعنوان میراث آیندگان می باشند.

دسته: اقتصادی ویژه

ظرفیت مجموعه سازمان جهاد امروز در خدمت آقای قره خانی

مسئله ی رعایت عدالت اقتصادی مسئله ایست که جامعه بشدت امروز نیازمند بدان است و در همین رابطه ولی امر مسلمین امام خامنه ای مد ظله العالی بارها و بارها نسبت این موضوع موارد مهمی را به مسئولین و دست اندر کاران توصیه نموده اند.

دسته: اقتصادی ویژه

پیشتر این پایگاه خبری از تلفات سنگین ماهیان مولد خاویاری در مرکز شهید مرجانی مواردی را بیان کرده بود.

دسته: اقتصادی ویژه

 

پس از پیگیری های بعمل آمده راجع به مجوزهای مربوطه به زمینی که پیشتر در اخبار این پایگاه منتشر گردید که در حال حاضر ابعادی جزئی تر از این اقدامات سودجویانه و غیر قانونی توسط سرویس اقتصادی این پایگاه بشرح ذیل منتشر می گردد:

دسته: اقتصادی ویژه

رئیس کل دادگستری گلستان ؛ قراردادهای یکطرفه با سود بالا و جریمه تاخیرهای زیاد نه تنها کمکی به رونق تولید نمی کند بلکه سبب فراری دادن سرمایه گذاران می شود .

دسته: اقتصادی ویژه

این اقدامات سودجویانه در حالی انجام می گیرد که می بایست مدیریت جهاد کشاورزی استان و شهرستان گرگان با همکاری سازمان صنعت،معدن و تجارت اقدام به تعطیلی معادن می کردند تا تکلیف انها مشخص شود و از این عوارض هیچ برداشتی انجام نگیرد.

دسته: اقتصادی ویژه

منابع موثق خبری در گفتگو با این پایگاه خبر از واگذاری غیر کارشناسی و دور از انتظار  و در عین حال یک بام و دو هوای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان در مناقصه حمل کود شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان  خبر می دهند .

دسته: اقتصادی ویژه

منابع موثق از ورود جدی دیوان محاسبات در خصوص حواشی مالی شیلات و پروژه های آن خبر می دهند.

دسته: اقتصادی ویژه

قدس علوی مدیرکل شیلات گلستان در جلسه ای نمایشی در رابطه با تکثیر و پرورش زالو عنوان کرده:تکثیر مراکز تولید زالو ،مشکل بیکاری گلستان را برطرف میکند!!!

دسته: اقتصادی ویژه

حانباز محمد خادملو مدیریت پایگاه عدالت خواهان در بخش خبر جشنواره ملی مطبوعات مبارزه با مفاسد اقتصادی که عصر امروز 16 دیماه در رشت برگزار شد رتبه برتر را به خود اختصاص داد.

دسته: اقتصادی ویژه

اخذ وام و بدهی های میلیاردی نامبرده به یک بانک در حالیست که جوانان این مملکت و خصوصا این منطقه نمیتوانند ۱۰میلیون وام ازدواج یا اشتغال بگیرند و مردم مدام برای یک یا دو قسط معوق تحت فشار بانک ها قرار دارند. و البته نباید از بدهی ۱میلیاردی وی به  شرکت گاز نیز غفلت شود.

دسته: اقتصادی ویژه

شنیده های موثق حاکی از آن است که بسیاری از انبارها و کارخانجات آرد و سیلوهای ذخیره سازی گندم  بخش خصوصی در سطح استان گلستان  که به عنوان مباشر شرکت غله اقدام به خرید گندم کشاورزان نموده اند حال جهت تحویل گندم به دولت به بهانه های مختلف کارشکنی نموده و از تحویل گندم طفره می روند .

دسته: اقتصادی ویژه

مسئله ی شکایت ساکنین بلوک های پروژه ی میثاق با بنیاد تعاون آنجا در گلستان یکی از مهمترین و داغ ترین مسائلی بوده که تمام دستگاههای استان و شخصیت های سیاسی استان و حتی کشور را درگیر این ماجرا کرده است!

دسته: اقتصادی ویژه

خريد انحصاري بيش از٢٠٠هزار نهال توسط مهندس ص از بردارش!!!؟و بهانه قرار دادن گواهي سلامت براي نهالستان ها و از بين بردن فرصتهاي شغلي توسط باغباني استان با حمايت محمدس مدیر حوزه ریاست بعنوان ظلمی دیگر در حق باغبانی استان و واحد های تولیدی نهال بشمار می رود!

دسته: اقتصادی ویژه

مسئله ی واگذاری های اراضی سایت میگوی گمیشان بدون ظوابط علمی و اجرایی و بر اساس روابط سیاسی-اقتصادی بعنوان یکی از آسیب های تولید در مجتمع میگوی گمیشان شناخته می شود واگذاری هایی که در سایه ی خلع ید اراضی باارزش و میلیاردی مجتمع از فارغ التحصیلان توانمند مجتمع میگو ظلمی آشکار به این عزیزان نیز بشمار می آید!

دسته: اقتصادی ویژه

ساخت سازه ی نمایندگی از شرایطی خاص و پلان هایی مشخص و مرتبط با کار نمایندگی تبعیت می کند در حالی که پلان این نمایندگی احداث شده و .....

دسته: اقتصادی ویژه

ماجرایی که توسط قربان برزگر و عواملش با حمایت های باندی صورت می گیرد فردی دیگر بنام روحی در شهرک صنعتی کلاله نیز به چنین اقداماتی دست زده است و حتی در بارندگی های اخیر کلاله حدود۵۰تن از گندم های وی فاسد شده است!!!و این مسائل با توجه به شباهت فرآیند تخلف می تواند به باند قربان برزگر و حامیانش مرتبط باشد!!؟

دسته: اقتصادی ویژه

امروز ها بشدت قربان شفاهی معاون توسعه ی منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی و شیخ معصومی فر مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد استان که از جایگاه خود برای فرزندان بهره ها بردند در صددند تا با اعمال فشار و توصیه هایی خارج از چهارچوب وظایف و ساختار سازمانی لولایی رئیس اسبق مرکز آموزش جهاد را به دکتر فرجی رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان تحمیل کنند!؟

دسته: اقتصادی ویژه

نکته اینجاست که مفاد این صورتجلسه که با اولویت بندی و امتیازدهی!!!به اشخاص واجد صلاحیت نوشته شد عملا رعایت نمی گردد و بخشی از افراد از گردونه خارج می شوند و تنها افراد دانه درشت و متنفذ این لیست از مزارع بارزش و میلیاردی بهره مند می گردند!افرادی نظیر احمد قره خانی برادر نماینده ی مجلس و افرادی مانند موسی پور با دستور ناپلئونی حجتی وزیر جهاد (تا جایی که عوض ۵قطعه در لاین۳از۹قطعه بهره مند می گردند)و البته جزئیاتی که بعدا توسط این پایگاه منتشر می گردد.

دسته: اقتصادی ویژه

علی اکبر مهرفرد با شریک تجاری خود "علی جابریان" (علی جابریان، استاندار همدان در دولت اصلاحات و برادر محمد جابریان از ثروتمندان بزرگ ایران است که مدیرعامل مجتمع فولاد آرین سهند و خریدار بلوک عمده سهام فولاد خوزستان در سال 1388 بود. شرکت های گروه جابریان  متعلق به برادران جابریان  به بازرگانی فولاد و تولید انواع آهن آلات مشغول هستند) شرکت های زیر را تاسیس کرده است

دسته: اقتصادی ویژه

فساد اداری و اقتصادی معاونان وزارتخانه (مداخلات مستقیم معاون بازرگانی در واردات گوشت و نهاده های کشاورزی؛ مداخله آقای عبدالمهدی بخشنده – معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر در واگذاری زمین به برادر خود – محمد بخشنده – در خوزستان؛ رانت رییس سازمان شیلات در واردات نهاده های شیلاتی به کشور؛ دریافت 400 میلیون تومان وجه نقد از متقاضی واردات کمباین توسط رییس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی وزارتخانه و صدها مورد دیگر از رشوه گیری در شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت بازرگانی دولتی ایران و ...)

دسته: اقتصادی ویژه

سازمان خصوصی سازی برای دومین بار در یک هفته اخیر، از سهامداران عدالت خواست، شماره شبای حساب بانکی خود را ارائه دهند ولی هنوز ۱۹ میلیون نفر شماره حساب ندادند.

دسته: اقتصادی ویژه

 

رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس از نشست این کمیسیون با مسئولان بانک مرکزی در مورد موسسات مالی اعتباری کوثر، ثامن و مهر اقتصاد خبر داد و گفت: این موسسات از پشتوانه خوبی برخوردار هستند.

دسته: اقتصادی ویژه

رئیس کل بانک مرکزی اتریش خبر داد

رئیس کل بانک مرکزی اتریش گفت: یک بانک بزرگ اتریشی دیگر هم در آینده بسیار نزدیک فعالیت خود را در ایران از سر خواهد گرفت.

دسته: اقتصادی ویژه

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه در پی شیوع بیماری تب کریمه کنگو مردم از خرید گوشت قرمز خودداری می‌کنند، گفت: همین امر سبب رکود بازار و کاهش قیمت گوشت گوسفندی شده است.

دسته: اقتصادی ویژه

صبح امروز صورت گرفت

جمعی از سپرده‌گذاران مؤسسه مالی و اعتباری کاسپین برای چندمین بار در اعتراض به عدم بازگشت سرمایه‌شان در برابر ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

دسته: اقتصادی ویژه

بانک جهانی پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۷ را کاهش داد و اعلام کرد انتظار دارد اقتصاد ایران در سال جاری به رشد ۴درصدی دست پیدا کند.

دسته: اقتصادی ویژه

یک اقتصاددان مطرح کرد

یک اقتصاددان پیشنهاد اجرای فاز جدید هدفمندی یارانه ها از سال ۹۷ و لغو پرداخت یارانه نقدی یکسان به همه را مطرح کرد.

دسته: اقتصادی ویژه