پایگاه عدالت خواهان"  رئیس کل دادگستری استان گلستان در گفت: وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: حکم اعدام متهمان ردیف اول و دوم این پرونده ۸ هزار صفحه‌ای که در دیوان عالی کشور تایید شده بود امروز در محوطه زندان گرگان اجرا شد. این دو نفر ۱۳ قتل و ۸۰ فقره سرقت مسلحانه را در استان‌های گلستان و مازندران مرتکب شده بودند.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"  هادی هاشمیان افزود: متهم ردیف سوم این پرونده نیز به نفی بلد (تبعید) محکوم شده است.

این مقام قضایی در ادامه بیان کرد: رسیدگی به این پرونده پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور به اتهام افساد فی الارض و محاربه از بهمن ۹۵ در دادگاه انقلاب گرگان آغاز شده بود.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: اعضای باند معروف به " قتل‌های سریالی "، بهار ۹۴ به دنبال تشکیل پرونده قتل راننده سواری در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان، شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته هاشمیان، بررسی اسلحه توسط کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان نشان داد با این اسلحه، در سال‌های گذشته نیز چندین سرقت مسلحانه و قتل در استان‌های گلستان و مازندران انجام شده است و به این ترتیب یکی از سارقان که از مجرمان سابقه‌دار بود، شناسایی و دستگیر شد.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان داد، این فرد از چند سال پیش همراه پسرش و فرد دیگری اقدام به سرقت‌های مسلحانه می‌کرد که در یک عملیات ضربتی، آن‌ها نیز دستگیر شدند.

 

 

 نوشتن دیدگاه