یکی از روش های متداول در سیستم های اداری در فرآیند جذب ها و بکارگیری های خویشاوندی در بین برخی مدیران را باید جذب ضربدری دانست.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"در این نوع جذب مدیران با نوعی بده بستان که از مصادیق منکرات اداری می باشد نسبت به بکارگیری خویشاوندان و آشنایان مدیر دیگری در ازای جذب فردی دیگر از خویشاوندان و یا بستگان خویش اقدام می نمایند و در حقیقت اینگونه رابطه ای از موقعیت دولتی و اجرایی خود به نفع خود بهره برداری می کنند.
در همین رابطه یکی از مدیران مجموعه ی شیلات استان گلستان از بکار گیری این نوع جذب فی مابین شیلات و فنی و حرفه ای خبر می دهد.به این شکل که مدیر کل شیلات استان گلستان در ازای جذب یکی از وابستگان خود و همچنین یکی از وابستگان رئیس امور اداری خود (امیر بهادران)اقدام به جذب دو گزینه بعنوان کارمند در مجموعه ی شیلات گلستان نموده است.و این در حالیست که جوانان فارغ التحصیل رشته های شیلات دارای مدارک عالیه از مدت ها قبل در پی جذب در شیلات گلستان بوده اند.از طرفی دیگر انبوهی از فرزندان شهید و جانباز و آزاده در استان گلستان بی کار بوده و مجموعه ی مدیریتی استان حسب الزام قانونی مجلس شورای اسلامی دغدغه ی جذب این عزیزان را دارند.

انتهای خبر

 

 

 

 دیدگاه‌ها   

+2 #4 زهرا 1396-10-30 15:27
آقای خادملو برین بررسی کنین چرا تو یک مرکز نیروی قراردادی به علت رابطه خاص با رپیس مرکز حکم معاونت براش صادر میشه؟ چرا نیروهای خانم تو اداره کل همیشه تو حاشیه قرار دارند و تقریبا بهشون بیمحلی میشه و تو کارهای اداری بهشون زور گفته میشه
نقل قول کردن
0 #3 گلستانی 1396-10-28 09:51
مدیر محترم سایت عدالتخواهان گلستان
با سلام،
در خصوص بکارگیری خویشاوندان را که شما در خبر فوق انعکاس داده اید ما به صحت و سقم آن کاری نداریم . در اداره تبلیغات اسلامی استان از موقع منفک شدن از مازندران و بدو تاسیس ،موقع استخدام نیرو جدید ، متاسفانه با عنایت به مدیر کل مازندرانی وقت نیروهای زیادی از استان مازندران در گلستان بکارگیری شده اند و از اون موقع تا بحال تعدادی از نیروهای قدیمی بازنشسته شده و باز هم متاسفانه مدیر کل غیر بومی استان پست های خالی را به دلایل واهی با افراد غیر بومی عمدتاً مازنی های شاغل در استانهای دیگر تکمیل نموده و اخیرا در اواخر سال قبل تعدادی از خانم های بومی استان را از کار اخراج و در یک اقدامی حیرت انگیز فرزند دلبندش را بکارگیری نموده است . ضمناً بعداز مدتها با عنایت به جذب رسمی نیرو ، فردی از استان لرستان ،مراحل جذب و گزینش آن به اتمام رسیده و شروع بکار نموده است.
شما از بکارگیری نیروهای بومی استان زیاد ناراحت نشوید ناراحتی شما از این باشد که استان مامن بکارگیری نیروهای غیر بومی نشود توسط مدیران غیربومی!!!!!!!!!!!!!
نقل قول کردن
+1 #2 حسن 1396-10-21 20:28
علی برکت الله
واقعا چطور میخوان اون دنیا جواب بدهند
نقل قول کردن
0 #1 Vahide 1396-10-21 19:50
سلام آقای خادملو درسته این کار اگر انجام شده باشه صحیح نیست اما باتوجه به بیکاری فراگیر جامعه وبیان قسمت اخر مطلبتون که فرزندان ...هنوز درصف کار هستن درصورتی که برخی از همین افراد هم هیچ سطح سواد درستی ندارن ولی پستهای خوب مملکت وگرفتن صحیح نیست باید شایسته سالاری بشه وامتیاز کاری نباید اینطور داده بشه .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه