جای تعجب نیست که امسال در نشست سالانه مجاهدین خلق که در پاریس انجام خواهد شد علاوه بر حضور ترکی الفیصل که سال گذشته نیز در این نشست حضور داشت، صدها نفر از مقامات سیاسی آمریکا و اروپا نیز در این نشست مهم حضور پیدا کنند

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"وب سایت العربیه در صفحه انگلیسی خود به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران پرداخت و به نوعی اشاره کرد که مخالفان ایران تمام تلاش خود را متمرکز کرده اند تا ایران را در این شرایط حساس تحت فشار قرار دهند اما ایران همچنان روند گذشته خود را دنبال می کند. این وب سایت همچنین به لزوم انجام برجام دو و سه و چهار برای توقف برنامه موشکی ایران اشاره می کند و این را خواسته جامعه بین المللی توصیف می کند.
 
 
العربیه انگلیسی نوشت: بعد از امضای توافق برجام اکنون تهران با تحریم های بی سابقه ای روبرو شده است که این روند می تواند کار را کمی پیچیده کرده و توافق برجام را نیز به خطر اندازد. در حال حاضر ترامپ دیگر لازم نیست تا توافق برجام را پاره کند زیرا اعمال تحریم های جدید و سکوت ترامپ خود نشان میدهد که ترامپ برای افزایش فشار به تهران چراغ سبز نشان داده است. البته این را نباید فراموش کرد که باور همگان بر این است که ایران کشور خطرناکی است و راهکار جدید آمریکا می تواند عواقبی را داشته باشد.
 
 
این منبع در ادامه افزود: گفتنی است که در ماه های اخیر نیز تنش میان ایران و عربستان افزایش یافته است. وزیر امور خارجه عربستان در بسیاری از نشست های خود از تهدید آمیز بودن برنامه های ایران در منطقه سخن می گوید و ایران نیز همچنان سیاست های خود را در سوریه و یمن ادامه می دهد.
 
العربیه افزود: مقامات ایران بر این باورند که تحریم های جدید در حقیقت به معنای پایان برجام است و این در حالی است که خواسته جامعه بین المللی برای انجام برجام دو و سه و چهار که دربردارنده برنامه موشکی ایران و همچنین حضور ایران در منطقه و بحث حقوق بشری است، افزایش یافته است. آمریکا نیز بر این باور است که در حال حاضر نیز ایران پاسخ جدی در قبال افزایش تحریم ها ندارد و نمی تواند برجام را نقض کند اما مقامات ایران نیز با صراحت بیان می کند که ایران عقب نشینی نخواهد کرد و همچنان برنامه های خود را ادامه می دهد.
 
 
این وی سایت در پایان نوشت: جای تعجب نیست که امسال در نشست سالانه مجاهدین خلق که در پاریس انجام خواهد شد علاوه بر حضور ترکی الفیصل که سال گذشته نیز در این نشست حضور داشت، صدها نفر  از مقامات سیاسی آمریکا و اروپا نیز در این نشست مهم حضور پیدا کنند و این می تواند یک پیام مهم از سوی مخالفان برای ایران به حساب آید.
 


نوشتن دیدگاه