دولت و شخص رئیس‌جمهور فارغ از جناح سیاسی‌شان در این زمینه نقش دارند. چون یکی از انتقادات جدی به نحوه عملکرد ایشان در انتخابات نوع و نحوه بیان مطالب بود. البته من طرف مقابل را مبرا نمی‌دانم.

دسته: سیاسی روز

پیرو موضع امروز ظریف، اشاره ای کوتاه به شعر حاج میثم مطیعی هم بد نیست که بخاطر ذکر به فنا رفتن جسم و روح برجام، مورد هجمه ی اصلاحطلبان قرار گرفته بود. حالا همان جماعت کجایند که به ظریف هم بخاطر موضع انتفادی او علیه برجام و امریکا حمله کنند؟!

دسته: سیاسی روز

حتي اگر تنها احتمال اين ترور وجود داشته باشد، وزارت علوم موظف است از مجاري بين‌المللي براي ممانعت از پايمال شدن خون اين نابغه ايراني پيگيري‌هاي لازم را انجام دهد.

دسته: سیاسی روز

حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات امروز شنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه گفت:‌ در شرایطی که دشمنان مشغول توطئه علیه توفیقات ایران اسلامی در منطقه هستند و غرب آسیا درحال بازمهندسی است، اهمیت حفظ و ارتقای امنیت کشور بسیار بیشتر از گذشته است و در چنین شرایطی ما نباید دچار تاخر اطلاعاتی و امنیتی شویم.

دسته: سیاسی روز

در توضیح این مسئله باید گفت که در ادبیات آمریکا برای تحریم از واژه sanction استفاده می‌شود اما اتحادیه اروپا به جای این واژه از عبارت restrictive measures یا تدابیر محدودیت ساز استفاده می‌کند. برای اثبات این مسئله کافی است بدانیم که تمامی قطعنامه‌های اتحادیه اروپا علیه ایران دقیقاً با همین عنوان صادر شده است. با این تفسیر شورای امنیت قطعنامه‌ای صادر خواهد کرد که تدابیر محدودیت‌ساز و درواقع تحریم‌های قبلی را در آن تجمیع می‌شود! یعنی تکرار تحریم‌های در قطعنامه جدید اما در قالب عنوانی دیگر.

دسته: سیاسی روز

باتصمیم هیات وزیران،

 هیات وزیران عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور تشکیل جلسه داد.

دسته: سیاسی روز

محمدحسين رنجبران با انتشار اين عکس در اينستاگرامش نوشت: هفدهم تير هرسال يه روز بزرگ براي خانواده ماست چون خداوند متعال نخستين هديه آسمانيش رو به ما داد، بهار خانم امسال هشت سالش تموم شد و وارد فصل مهمي از زندگيش شد،

دسته: سیاسی روز

خدابخشی خبر داد

نماینده مردم الیگودرز در مجلس از ایجاد سامانه‌ای به منظور نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه‌ای کشور خبر داد.

دسته: سیاسی روز

استاد دانشگاه علامه طباطبایی؛

استاد دانشگاه علامه با بیان اینکه«کاری که خودمان می توانستیم انجام دهیم به شرکت توتال واگذار کردند»،گفت: این شرکت فرانسوی برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی بالغ بر ۱۱ سال، ایران را معطل نگه داشت.

دسته: سیاسی روز

بدون آنکه مدل نهایی نخستین قرارداد بلندمدت بر اساس قالب IPC به رویت کارشناسان و مسئولان نظارتی چون نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد، به تعهد بلند مدت کشور تبدیل شد.

دسته: سیاسی روز