کار محمدرضا صالحی در خراسان شمالی دقیقا دو سال بعد از انتصابش در بجنورد را باید تمام شده دانست و همه منتظرند ببینند وزیر کشور اهل شیروان چه کسی را جایگزین این استاندار گرگانی می کند .

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"در حالیکه حامیان گرگانی محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی شبانه روز عملکردش در این استان را به رخ گلستانیها می کشیدند و گلستان را از نداشتن چنین استانداری ملامت می کردند ، اما اخبار موثق حکایت دارد همه آنچه کانال معلوم الحال گ_ا_ف در خصوص رتبه های اقتصادی و کسب و کار ، بیکاری و ... خراسان شمالی می نوشت دروغ و خالی بندی بود .

محمدرضا صالحی متولد شهر گرگان است که در 6 تیرماه سال 95 به عنوان هشتمین استاندار خراسان شمالی جانشین علی اکبر پرویزی شد .بعد از این انتصاب برخی فعالین سیاسی مرکز استان که عمدتا متعلق به جبهه مشارکت ، مجاهدین و تندورها بودند مدام به بازتاب فعالیتهای صالحی در فضای رسانه ای استان گلستان می پرداختند .

اما معلوم شد همه آنچه که در خصوص عملکرد محمدرضا صالحی در خراسان شمالی گفته شده ، دروغ بود .

مخالفتها با صالحی و عملکردش به صورت زیرپوشتی دنبال می شد تا اینکه در اواخر بهمن ماه 96 خبر جابجایی محمدرضا صالحی در استانداری خراسان شمالی قوت گرفت تا جایی که حتی اصلاح‌طلبان استان عملکرد صالحی در برخی از انتصابات و عدم پیگیری برخی از موضوعات نظیر پروژه GTTP پتروشیمی خراسان را جزو نقاط ضعف استاندار شمالی خراسان شمالی ذکر کردند .

اما صالحی در نشست خبری دهه فجر گفت : البته خبر تغییرات در سطوح مدیریتی همیشه هست٬ اما من تا سال 1400 با مردم استان هستم مگر اینکه اتفاق دیگری بیفتد و نخواهند من در اینجا باشم.

موضوع عزل و برکناری محمدرضا صالحی دوباره چند وقتی است در خراسان شمالی زمزمه می شود تا جایی که صالحی در هشتم اردیبهشت ماه امسال در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما مراسم تودیعش را تکذیب کرد .

اما مصاحبه دبیر مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی و نماینده اسفراین با یکی ازا خبرگزاری ها نشان داد که عزم نمایندگان این استان برای عزل صالحی جدی است .

در حالیکه استاندار خراسان شمالی در جلسه کارگروه اشتغال رتبه استان، در میزان درآمد سرانه را ۱۳ ذکر کرده بود اما قوامی دبیر مجمع نمایندگان استان معتقد است : بر اساس آمارهای رسمی ارائه‌شده توسط مرکز آمار ایران و سازمان برنامه بودجه رتبه ما در بین استان‌های کشور سی‌ام و متأسفانه از آخر رتبه دوم را داریم.

همچنین هشت هزار میلیارد تومان منابع مالی توسعه طرح پتروشیمی خراسان شمالی بود که تاکنون یک ریال از آن بر زمین محل اجرای پروژه به بار ننشسته است ، و برخی انتصابات صالحی خصوصا معاون سابق سیاسی امنیتی که آن افتضاحات را به بار اورده و برکنار شده نیز جای سوال دارد .

بنا به گفته قوامی ؛ تمامی اعضا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که تنها راه برون‌رفت استان از این رخوت مدیریتی عزل آقای صالحی است.

ضعف مقام عالی دولت به تأیید مجموعه وزارت کشور رسیده است و هنگامی‌که وزارت کشور دو گزینه را جهت تصدی این پست معرفی می‌کند یعنی وضعیت مدیریت اجرایی استان مناسب نیست پس بهتر است استاندار در پشت مسائل حاشیه‌ای پنهان نشود.

مجمع نمایندگان خراسان شمالی مدتهاست که به درخواست صالحی برای برگزاری نشست و جلسه پاسخی نمی دهد و عمق اختلاف بیش از اینهاست و تنها عزل صالحی می تواند دامنه اختلافات در این استان همسایه را کم کند .

با این اوصاف باید کار محمدرضا صالحی در خراسان شمالی بعد از دقیقا دو سال از مدت کاری اش در بجنورد را تمام شده دانست و همه منتظرند ببینند وزیر کشور اهل شیروان این استان چه کسی را جایگزین این استاندار گرگانی می کند .

انتهای پیام /

 

 

 نوشتن دیدگاه