مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

مرکز آمار ایران اعلام کرد که گروه سنی ۳۴-۳۰ ساله بیشترین جمعیت را در بین گروههای سنی دارد.

دسته: اجتماعی روز

فراموشی بازی های بومی؛

شیراز- در آستانه تابستان که اوقات فراغت کودکان و نوجوانان صرف بازی و پرداختن به سرگرمی های آموزنده باید بشود اکنون با رواج فضای مجازی و بازی های رایانه ای دیگر مجالی برای بازی های بومی نیست.

دسته: اجتماعی روز

زنان سرپرست خانواده با تمام تلاش‌هایی برای جبران کمبود سایه پدر در خانه انجام می‌دهند اما درگیر مشکلاتی فراوان هستند که رفع همه آنها نیازمند یاری مردانه مسئولان است.

دسته: اجتماعی روز

حیات وحش، انفال عمومی است

چرا افرادی خاص که فاقد صلاحیت و تخصص لازم هستند برای هیرکان و ورکان تصمیم‌گیری کرده و می‌کنند؟ آیا مدیران و کارشناسان دفاتر تخصصی ستادی که متولی حفاظت از حیات وحش به شمار می‌روند از دانش لازم برخوردار نیستند که نظراتشان همواره وتو می‌شود؟

دسته: اجتماعی روز

دستاورد محققان رویان؛

محققان پژوهشگاه رویان توانستند با تحقیقات خود نشان دهند که وجود آنتی اکسیدان در رژیم غذایی مادران شیرده می‌تواند سلامت جنسی فرزندان پسر را افزایش دهد.

دسته: اجتماعی روز

رئیس سازمان زندان ها:

رئیس سازمان زندان ها از اجرای بخشنامه اخیر رئیس قوه قضائیه خبر داد و گفت: تعدادی از زندانیان برای لیالی قدر به مرخصی رفتند که مرخصی برخی از این افراد می تواند منتهی به آزادی باشد.

دسته: اجتماعی روز

محققان پی بردند؛

طبق نتایج تحقیق جدید، با وجودی که تولد زودهنگام می تواند منجر به آسیب به مهارت های شناختی شود اما اکثر کودکان عملکرد تحصیلی خوبی خواهند داشت.

دسته: اجتماعی روز

مرکز پژوهشهای مجلس پیش بینی کرد، نرخ بیکاری در سال ۱۴۰۰ در سناریوی خوش بینانه، به حدود ۱۶ درصد و در سناریوی بدبینانه به حدود ۲۶ درصد می رسد و به نظر می رسد حل این شرایط آن چیزی است که معاون اول رئیس جمهور از آن به عنوان « ابر چالش» یاد می کند.

دسته: اجتماعی روز

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان:

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه امروزه اساسی‌ترین مشکل کشور بیکاری و تجرد جوانان است، گفت: مسئولان امر مرتب از اشتغال حرف می‌زنند اما در عمل چیزی نیست.

دسته: اجتماعی روز

زندگی وحیده از وحید و مونا آغاز شده بود؛ زن و مرد جوانی که زندگی «شیشه‌ای»‌شان را با کارتن‌خوابی در بوستان‌های جنوب تهران آغازکرده و بعد از دستگیری و به اصرار هم، به عقد یکدیگر درآمده بودند.

دسته: اجتماعی روز