فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در مذاکرات آستانه، در نشست خبری خود با انتقاد از طرح معارضان در تشکیل «ارتش ملی متحد» در سوریه، تأکید کرد که این اقدام هرگز به مقابله با تروریسم کمک نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"  به نقل از  خبرگزاری فارس، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در مذاکرات آستانه می‌گوید تشکیل «ارتش ملی متحد» در سوریه به مقابله با تروریسم کمک نخواهد کرد.

به گزارش شبکه روسیاالیوم، الکساندر لاورنتیف امروز جمعه در نشست خبری خود با انتقاد از طرح تشکیل «ارتش ملی متحد» از سوی معارضان، تأکید کرد: این طرح هرگز به مقابله با تروریسم در سوریه کمک نخواهد کرد و هدف از آن، سرنگونی بشار اسد، رئیس جمهور سوریه است.

وی گفت که از معارضان مسلح سوریه خواسته شده از فکر تشکیل این ارتش صرف نظر کنند.

لاورنتیف در مورد طرح ایجاد مناطق کاهش تنش نیز گفت که این طرح مانع خونریزی‌ها در سوریه شده و موجب گشایش مرحله‌ جدید در این کشور خواهد بود.

وی افزود: پرواز جنگنده‌های سوریه در آسمان مناطق کاهش تنش باید متوقف شود.

لاورنتیف این را نیز گفت که بعد از گذشت 6 ماه اگر بر سر راه حل سیاسی توافقی حاصل شود، بعید به نظر می‌رسد نیازی برای مناطق کاهش تنش شود.

وی گفت تکمیل طرح ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه فرصت بررسی آتش بس کامل در این کشور را فراهم می‌کند.

مذاکره‌کننده ارشد روسیه افزود، محل دقیق استقرار ناظران اجرای مناطق کاهش تنش در «ادلب» سوریه هنوز تعیین نشده است.

لاورنتیف گفت که ایران، روسیه و ترکیه 500 ناظر به ادلب خواهند فرستاد و ناطران روس از پلیس نظامی خواهند بود.

فرستاده پوتین افزود: باید هرچه سریعتر، معارضان سوری فعال را در مقابله با تروریسم مشارکت داد.

لاورنتیف همچنین اعلام کرد که هنوز روند جداسازی معارضان معتدل از تروریست‌ها کامل نشده است.

وی به نبرد نیروهای کرد مورد حمایت آمریکا در شهر رقه اشاره و ابراز امیدواری کرد که این شهر طی چند ماه آینده از دست داعش آزاد شود.

لاورنتیف افزود: کردهای سوریه در آزادسازی مناطق زیادی از سوریه سهم داشته‌اند و باید در روند انتقال سیاسی سخنان آن‌ها نیز شنیده شود.

انتهای پیام//

 

 

 نوشتن دیدگاه