به گزارش مشرق، آخرین خبرها از تحولات میدانی شرق سوریه حاکیست، نیروهای سوری و رزمندگان جبهه مقاومت در سومین روز عملیات پاکسازی استان دیرالزور، از محور شمال غرب هم ضربات سنگینی را به عناصر تروریستی داعش وارد کردند و موفق به پیشروی های گسترده در این محور شدند.

 

 

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت، غروب روز گذشته، عملیات پاکسازی شمال غرب استان دیرالزور را با تکمیل پاکسازی ارتفاعات « البشیری» در جنوب شرق استان رقه آغاز کردند؛ با آزادسازی بخش شرقی این ارتفاعات، نیروهای متحد پس از 4 سال از محور شمال غرب وارد مرزهای اداری استان دیرالزور شدند.

 

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر روی آن کلیک کنید

 

در ادامه یگان های زمینی نیروهای متحد با پشتیبانی جنگنده های روسی و سوری از شرق ارتفاعات « البشیری»، مواضع عناصر تروریستی داعش را به شدت هدف قرار دادند و پس از درگیری های چند ساعته توانستند روستای « رجم الهجانه» و ارتفاعات « صفیه، نظیرات و ادمه» را به طور کامل در شمال غرب استان دیرالزور آزاد کنند.

 

به گزارش مشرق، با پاکسازی های صورت گرفته، نیروهای ارتش سوریه و جبهه مقاومت توانستند خود را به 30 کیلومتر شهر دیرالزور، مرکز استان دیرالزور برسانند؛ درگیری های سنگین در این محور همچنان ادامه دارد.

 

خبرها حاکیست، نیروهای متحد درصدد هستند با ادامه عملیات از ارتفاعات « ادمه» به سمت شهر دیرالزور پیشروی کنند؛ در حال حاضر، نیروهای سوری و مقاومت به نزدیکی میادین نفتی « الخراطه و المزرعه» رسیده اند.

 

 

در صورتی که نیروهای متحد بتوانند عناصر تروریستی داعش را از این میادین نفتی عقب برانند، به پایگاه راهبردی زرهی 137 ارتش سوریه در غرب شهر دیرالزور خواهند رسید که در کنترل نیروهای گارد ریاست جمهوری و عشایر منطقه است.

 

رسیدن نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه به این پایگاه راهبردی به معنای شکسته شدن محاصره نیروهای سوری در داخل شهر دیرالزور است؛ نیروهای متحد با این پایگاه راهبردی فقط 30 کیلومتر فاصله دارند.

 

 عملیات نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت از محور غربی استان دیرالزور هم ادامه دارد و با پیشروی های صورت گرفته، فاصله نیروها با شهر دیرالزور به 60 کیلومتر کاهش پیدا کرده است.

 

انتهای پیام//      

 

 نوشتن دیدگاه