آخرین تحولات عراق:

نیروهای عراقی در گام نخست این عملیات درصدد هستند، حاشیه غربی شهر « الحدیثه» را از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی کنند.

دسته: تحولات عراق

برای نخستین بار از فوریه گذشته؛

عراق اعلام کردکه جنگنده‌های آن برای نخستین باراز ماه فوریه گذشته،حملاتی هوایی علیه گروه تروریستی داعش در سوریه صورت دادند که این حملات با هماهنگی دولت سوریه انجام شد.

دسته: تحولات عراق

نماینده آیت‌الله سیستانی در کربلای معلی :

نماینده مرجعیت عالی شیعیان در عراق، در خطبه‌‌های امروز نماز جمعه کربلا، خواستار توجه و اهتمام بیشتر دولت مرکزی به نقشه‌های تروریستی علیه شهروندان شد.

دسته: تحولات عراق

گزارش اختصاصی مشرق:

یگان موشکی بسیج مردمی عراق با موشک‌های حرارتی موفق شدند چند خودروی نظامی و انتحاری عناصر تروریستی داعش را در محورهای مختلف منهدم کنند و دهها تن از تروریست‌ها را به هلاکت برسانند.

دسته: تحولات عراق

سید عمار حکیم رئیس جریان ائتلاف ملی و رهبر جریان حکمت ملی عراق

رئیس جریان ائتلاف ملی و رهبر جریان حکمت ملی عراق اصرار بر برگزاری همه پرسی جدایی طلبی اقلیم کردستان این کشور را گامی برخلاف وحدت عراق و تهدید کننده صلح و سلامت جامعه دانست.

دسته: تحولات عراق

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی

حسین امیرعبداللهیان در دیدار با گری لوئیس نماینده سازمان ملل در تهران، در خصوص وضعیت انسانی در یمن، اوضاع بحرین و پیامدهای نامطلوب رفراندم کردی بر ثبات سیاسی عراق و امنیت منطقه رایزنی و تبادل نظر کرد.

دسته: تحولات عراق

۲ حادثه تروریستی همزمان در استان «ذی‎قار» عراق

منابع امنیتی عراق از انفجار یک خودروی بمب‎گذاری و حمله مسلحانه به غرب استان «ذی‎قار» واقع در جنوب عراق و کشته شدن ۳۷ نفر از جمله چند ایرانی خبر دادند.

دسته: تحولات عراق

امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل:

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تاکید کرد: برگزاری رفراندوم در کردستان عراق بحران جدیدی را رقم می زند.

دسته: تحولات عراق

رفراندوم اقلیم کردستان عراق

همزمان با آغاز تبلیغات رسمی، مجموعه اخبار رفراندومی را روزانه در بسته خبرگزاری تسنیم از اقلیم کردستان عراق دنبال کنید.

دسته: تحولات عراق

آیت‌الله شاهرودی در دیدار نوری مالکی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عراق می‌تواند با بهره‌گیری از تجارب ایران در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی به موفقیت دو چندان و کاهش آسیب‌ها دست یابد.

دسته: تحولات عراق

گزارش اختصاصی مشرق :

تاخیر 2 ساله در آزادسازی استان صلاح الدین عراق نتیجه فشارهای دولت آمریکا بود اما در نهایت نیروهای عراقی در سال های 94 و 95 توانستند بیش از 95 درصد این استان را از اشغال عناصر داعش پاکسازی کنند.

دسته: تحولات عراق

کارشناس مسائل جهان عرب با اشاره به تداوم حیات نیروهای مردمی در عراق گفت: در حقیقت جایگاه این نیروها و پشتیبانی مرجعیت عراق از این نیروهای مردمی اجازه نخواهد داد که حشد الشعبی منحل شود.

دسته: تحولات عراق

مدیر ارشد فرهنگی حزب الله لبنان مطرح کرد؛

مدیر ارشد فرهنگی حزب الله لبنان گفت: زمانی که عربستان رهبر درستی داشت نتوانست جلوی نفوذ حزب الله در بین مردم منطقه را بگیرند؛ چه برسد به حالا که بچه‌های جدید و بی تجربه سرکارند.

دسته: تحولات عراق

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت:داعشیها ۲۲۰۰ نفر از جوانان دانشکده اسپایکر عراق را دست بسته سربریدند و تیرباران کردند و طفل نوزاد را از بغل مادرش جداکرده و جلوی چشم مادر سوزاندند.

دسته: تحولات عراق

نیروهای داوطلب مردمی عراق با استناد به اطلاعات نظامی دقیق، یک کاروان گروه تروریستی داعش را در مرزهای این کشور و سوریه منهدم کردند.

دسته: تحولات عراق

فیلمی که در این خبر خواهید دید تنها گوشه‌ای از فدارکاری‌های نیروهای عراقی برای نجات غیر نظامیان است.

دسته: تحولات عراق

عملیات پاکسازی غرب شهر موصل از اوایل اسفندماه سال گذشته آغاز و امروز پس از ۵ ماه با موفقیت به پایان رسید. نخست وزیر عراق رسما پاکسازی کامل موصل را اعلام کرد.

دسته: تحولات عراق

نماینده فراکسیون بدر در پارلمان عراق جزئیات جدیدی از شهدای فاجعه دردناک اسپایکر را افشا کرد.

دسته: تحولات عراق

نخست وزیر عراق وارد شهر موصل شد و پیروزی بر داعش و آزادسازی موصل را اعلام کرد.

دسته: تحولات عراق

استفاده داعش از شهروندان عراقی به عنوان سپر انسانی، بمب‌گذاری منازل مسکونی، تشدید حملات انتحاری از جمله دلایل عدم پاکسازی نهایی بخش قدیمی شهر موصل است.

دسته: تحولات عراق

از محور مرکزی و حومه مسجد النوری خبرها حاکیست، نیروهای عراقی پس از ساعت ها درگیری توانستند دو منطقه مهم و راهبردی « النبی جرجیس و الامام ابراهیم» را از وجود تروریست ها پاکسازی کنند.

دسته: تحولات عراق

منابع رسانه ای از وقوع انفجار تروریستی در جنوب بغداد، پایتخت عراق و زخمی شدن ۳ غیرنظامی خبر می دهند.

دسته: تحولات عراق

در پی تظاهراتی در شهر نجف اشرف در اعتراض به قطعی برق و افزایش دما و بروز درگیری و تیراندازی در این تظاهرات، دست کم یک نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر مجروح شدند.

دسته: تحولات عراق

وزارت دفاع عراق می‌گوید «هیچ منطقه‌ای در شهر موصل دیگر در اختیار تروریست‌های داعش نیست.»

دسته: تحولات عراق