پایگاه عدالت خواهان"تعقیب و گریز در تهران منجر به مرگ متهم فراری شد که پلیس به اتهام مشروبات الکلی به دنبال او بود.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"ساعت 22:45 پنجشنبه (20 اردیبهشت جاری) مأموران کلانتری 151 یافت‌آباد حین گشت‌زنی در محدوده استحفاظی خود به یک دستگاه خودروی پژو 206 تک‌سرنشین (راننده)، مشکوک شده و به وی دستور ایست دادند اما راننده بدون توجه به اخطار ایست پلیس  پایش را روی پدال گاز گذاشت و متواری شد.

تعقیب و گریز مأموران انتظامی با راننده فراری تا اتوبان فتح (مسیر غرب به شرق) ادامه داشت و مأموران برای متوقف کردن خودروی مذکور اقدام به شلیک چند تیر هوایی کردند اما وی همچنان به فرارش ادامه داد تا اینکه در مقابل پایگاه یکم شکاری در مسیر تندروی اتوبان ناگهان ترمز کرد و از خودروی 206 پیاده شد.

در این حین یک خودروی پراید به شدت با قسمت عقب خودروی پژو 206 برخورد کرد به طوریکه راننده آن به شدت مصدوم شد.

در ادامه تعقیب و گریز، راننده پژو 206 خلاف جهت حرکت خودروها با پای پیاده شروع به فرار  کرد و با پرش از نرده‌های وسط گاردیل اتوبان، حدود 100 متر پیاده دوید و زمانیکه قصد داشت با پرش مجدد از نرده‌های گاردیل در مسیر شرق به غرب اتوبان فتح به فرارش ادامه داد، با شلیک مأمور انتظامی متوقف شد.

در نهایت با حضور مأموران و اورژانس مشخص شد وی بر اثر شدت جراحات جان باخته است.

در ادامه بررسی‌ها مشخص شد، متوفی سابقه‌دار و توسط دادسرای انقلاب و دادسرای ناحیه 20 تهران تحت تعقیب بوده و حکم جلب وی صادر شده بود همچنین مأموران در بررسی خودروی متوفی موفق به کشف 21 بسته ماده مخدر از جنس شیشه، یک شیشه مشروب الکلی، مقداری تریاک، یک شمشیر و سه قبضه سلاح سرد شدند.

در نهایت با اعلام مراتب به بازپرس امور جنایی تهران و حضور تیم جنایی در محل حادثه، جسد متوفی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه